Новини

Проблеми людей з особливими потребами розглянула Громадська консультативна рада (ФОТО)...

24.11.2017
Про забезпечення прав людей з особливими потребами в Херсонській області йшлося на засіданні Громадської консультативної ради у справах інвалідів при обласній державній адміністрації, яке відбулося 22 листопада в приміщені ОДА.

Міське середовище повинно бути зручним для всіх

24.11.2017
Про цивілізованість країни можна судити по тому, наскільки дружню і безбар’єрну для людей з інвалідністю середу вона має. В Україні Конституція гарантує кожному громадянину право на працю, відпочинок, освіту, участь у культурному житті та на свободу пересування. Але для категорії громадян, що мають інвалідність, реалізація своїх прав не завжди можлива, тому що безпосередньо пов’язана з доступністю інфраструктури та навколишнього середовища.

Питання доступності лікувальних закладів для осіб з обмеженими фізичними можливостями обговорили під час оперативної наради Департаменту ОЗ...

24.11.2017
Чернівці. 22.11.2017 року в Департаменті охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбулась оперативна нарада з керівниками обласних лікувальних закладів щодо виконання заходів зі створення доступного середовища в лікувальних установах для осіб з обмеженими фізичними можливостями, передбачених наказами Департаменту охорони здоров’я від 13.01.2017р. № 26, від 22.05.2017 № 266.

Війна не зламала

24.11.2017
Вадим Довгорук, який здобуває фах психолога, поїхав складати сесію. Він боєць 3-го полку спецназу. Діставши поранення в Донецькому аеропорту, хлопець, однак, після госпіталю знову повернувся на фронт, під Дебальцеве. У його БТР, який прикривав відхід колони з пораненими, поцілило два снаряди. На очах солдата загинув командир, йому відірвало руку. Майже чотири доби у 20-градусний мороз Вадим повз по снігу. Зовсім знесилений, потрапив у полон. Потім обмін, довге повернення на підконтрольну територію. Зрештою хлопця доставили в Київський госпіталь, але обморожені ступні врятувати не вдалося. З подібними, а то й меншими проблемами чимало вчора ще мужніх воїнів ламаються. Вадим же вступив до університету, нещодавно одружився. Він постійно підтримує тих, хто впадає у відчай чи зневірюється у своїх силах....

Хокей і діджеїнг: як у Європі допомагають людям з особливими потребами (ВІДЕО)

24.11.2017
У Себастіана Грубера не працює частина мозку, відповідальна за рух і мовлення. Та це не стало вироком, завдяки батькам і музиці. Себастіана приваблює клубна культура. Тому він вирішив стати діджеєм. Із товаришем Крістофом заснували школу діджеїнгу для людей з обмеженими можливостями. Зайняття диджеїнгом допомагає таким людям не тільки більше спілкуватися між собою. Їх вже почали запрошувати працювати на світські вечірки.

Нарада з громадськістю “Де?Інституалізація. Чи забезпечує м. Київ соціальними послугами дітей з тяжкими порушеннями розвитку?”...

24.11.2017
Як відомо, міська влада анонсувала поступову деінституалізацію комунальних інтернатних закладів у період до 2025 р. Вітаючи ці наміри, громадськість водночас пропонує порушити питання про запровадження дієвої системи надання соціальних послуг й розробку механізмів визначення компенсації за надані, чи ненадані за міські кошти послуги. Крім цього ми пропонуємо внести відповідні зміни в програми соціально-економічного розвитку м. Києва “Турбота” та “Соціальне партнерство”.

Про права на любов інтелектуально обмежених людей говорили у Чернігові (ФОТО)

24.11.2017
16 листопада у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбувся круглий стіл «Право на любов: можливості для реалізації сексуальних та репродуктивних прав осіб з інтелектуальними порушеннями в Україні». Його учасниками стали представники громадських організацій, владних структур та спеціалізованих і профільних закладів. Організаторами заходу виступили Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» у співпраці з Всеукраїнською НУО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»....

Одесская областная служба занятости помогает инвалидам найти работу

15.11.2017
В Одесской области государственная служба занятости активно занимается трудоустройством людей с ограниченными возможностями и адаптацией их на рынке труда.

Заради 13-річної учениці майже два десятки педагогів вчаться додатково (ВІДЕО)

15.11.2017
Побачити світ у темряві. Задля повноцінного навчання особливої дівчинки майже два десятки тернопільських педагогів змінити звичну практику викладання. Вони вивчили шрифт Брайля та навчились пояснювати дотиками. Завдяки таким старанням незряча, 13-річна Марічка Галайда, уже шість років успішно навчається в школі разом зі своїми однолітками. Щоправда поруч за партою сидить не хтось з однокласників, а помічник вчителя. Педагог допомагає Марічці освоювати новий матеріал, бо такими є правила інклюзивної освіти.

У Полтаві відбирали футболістів до дефлімпійської збірної України (ФОТО)

15.11.2017
Цього вікенду на стадіоні «Динамо» у Полтаві відбувся кубок Спортивної федерації глухих України з футболу серед спортсменів із вадами слуху. До обласного центру з’їхалися збірні чотирьох областей – Полтавської, Одеської, Київської та Івано-Франківської.