Новини

Українські гардемарини на візках стали третіми у світі!

15.11.2017
Національна паралімпійська збірна команда з фехтування на візках 12 листопада завершила чемпіонат світу, що проходив в італійському Римі (07.11-12.11.2017 р.), третьою в загальнокомандному заліку (після команд Росії та Італії). Яскраву золоту крапку поставила у змаганнях жіноча шабельна команда — Бреус Євгенія (категорія А), Морквич Наталя (категорія А), Дьолог Надія (категорія В) та Єсіна Ольга (категорія В). Дівчатка змогли у запеклій боротьбі перебороти у фіналі збірну команду Італії — володарку цього чемпіонату світу: емоції зашкалювали, проте ніщо не могло спинити наших красунь у боротьбі за справжній український результат! Відтак, у доробку українських фехтувальників — 9 високих нагород, серед яких 3 золоті, 2 срібні та 4 бронзові медалі. Національна паралімпійська збірна команда України з фехтування у складі 13 спортсменів змагалась за найвищі нагороди чемпіонату світу з 145 спортсменами з 24 країн світу....

13 листопада – Міжнародний день сліпих

13.11.2017
13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї — відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як День сліпих.

Як називати людей з інвалідністю (ВІДЕО)

13.11.2017
Слова, які можуть ображати та порушувати права людини «Це не я живу із церебральним паралічем, а він зі мною» – каже Ростислав Гриценко на початку своєї історії про життя та про ставлення людей до себе, яке він хотів би змінити. The Village Україна дізнається, як варто і не варто називати людей з інвалідністю.

Світити крізь темряву

13.11.2017
Як незряче подружжя Анатолія та Дар’ї Сассів змінює якість життя людей з інвалідністю в Сумах Вони практично завжди тримаються за руки. І задля елементарної безпеки на наших вулицях — бо бачать дуже погано, особливо повністю незряча Дар’я, а вулиці ніхто не пристосовував для такої категорії громадян. Це й суто чоловіча підтримка, про яку мріють жінки: високий і кремезний Анатолій ніжно підтримує свою тендітну кохану дружину. Та ще й свідчення того, що вони «дивляться» в одному напрямку.

Тепер незрячі львів’яни можуть навчатися у загальноосвітній школі

13.11.2017
Незрячі діти – єдина категорія дітей з інвалідністю, яким для навчання потрібні не зошит і ручка, а спеціальні технічні засоби і спеціальне письмо, а також – спеціальні методики викладання. Тому, аби незрячі діти могли безперешкодно навчатися у звичайній загальноосвітній школі, у Львові розробили українську модель інклюзивної освіти незрячих дітей, і за кошти міста вперше в Україні закупили спеціальні технічні засоби для навчання. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Без барьеров: как живут в Австрии люди с ограниченными возможностями (ВИДЕО)

13.11.2017
Однажды я обсуждала со знакомой, которая недавно переехала в Австрию, плюсы и минусы жизни в горах Каринтии. И в качестве плюса назвала потрясающую природу и хорошую экологию. «Странно, – отреагировала знакомая, – экология вроде лучше, а ты посмотри, сколько здесь людей на инвалидных колясках, с ДЦП! У нас такого и в помине нет!»

Можно ли не платить штраф за парковку на месте для инвалидов?

13.11.2017
В Украине существенно выросли штрафы за парковку автомобилей на местах, предназначенных для инвалидов. Однако в жизни существует множество ситуаций, когда не совсем понятно, как будут применяться новые нормы. Это и решил выяснить «Вечерний Харьков».

Флешмоб до Дня незрячих від ГО «Бачити серцем»

06.11.2017
13 листопада – Міжнародний день незрячих! До уваги вчителів, методистів, керівників гуртків — приєднуйтесь до флешмобу з нагоди Міжнародного дня незрячих -#надотик Ми хочемо привернути увагу суспільства до людей із порушенням зору, і розказати, що порушення зору не впливає на інтелект, що дуже багато незрячих людей є видатними музикантами, науковцями, митцями, державними діячами, підприємцями.

Підвищення пенсій інвалідам очікується з 1 грудня, – Розенко (ВІДЕО)

06.11.2017
Наступний етап підвищення пенсії для інвалідів передбачається з 1 грудня. Про це в ефірі «Вечірнього прайму» на телеканалі «112 Україна» заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. «На сьогодні в умовах пенсійної реформи перераховувались лише трудові пенсії. Соціальні пенсії, зокрема виплати інвалідам, будуть збільшуватися зі збільшенням прожиткового мінімуму. Наступне збільшення прожиткового мінімуму у нас відбувається із 1 грудня цього року. Тому відповідні виплати будуть збільшуватися з 1 грудня», – зазначив він....

Мінсоцполітики ініціює зарахування матері до пенсійного стажу період догляду за дитиною-інвалідом...

06.11.2017
Міністерство соціальної політики України ініціює зарахування матері до страхового пенсійного стажу всього періоду догляду за дитиною-інвалідом. Про це повідомив Міністр Андрій Рева у Житомирі під час семінару-тренінгу щодо реформування інтернатних закладів.