Голова Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Василь Назаренко взяв участь у міжнародній конференції "Повноцінна участь в культурі, спорті і туризмі - життя без бар єрів",  організована Всезагальною асоціацією інвалідів Німеччини " За самовизначення і гідність" (АБіД).Під час свого виступу Василь Назаренко розповів про засади реалізації в Україні 30 статті Конвенції прав людей з інвалідністю, яка передбачає рівні права щодо участі у дозвіллі, спорті та культурному житті.

 «Незважаючи на те, що всі країни різні, ми маємо багато спільного і головне – це обмін досвідом з органами влади щодо реалізації прав людей з інвалідністю. Громадські організації повинні бути не тягачем у питаннях забезпечення доступності до закладів культури, а партнерами, які співпрацюють з владою у цьому напрямку. Дуже добре, що на цій конференції були присутні депутати Будестагу. Наша країна, так само як і Німеччина, повинна на державному рівні виконувати взяті на себе забов’язання. І наша організація так само готова долучитися до роботи з формування середовища, доступного для всіх», - підкреслив Назаренко.

 Нагадаємо, що вже більше, як 10 років АБіД проводить інтенсивний обмін досвідом з організаціями людей з інвалідністю, політиками та іншими представниками громадянського суспільства з 12 країн колишнього Радянського Союзу щодо процесу ратифікації, реалізації і моніторингу здійснення положень Конвенції ООН.

 Конференція проводилася за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Фонду Західно-Східних зустрічей, фракцій  партій в Бундестазі. На відкритті конференції були присутні і брали участь Уповноважений Федерального Уряду Німеччини у справах людей з інвалідністю п.Юрген Дузель, депутат Бундестага п.Андрє Хан, Генеральний секретар Європейського Форуму людейз інвалідністю пані Гунта Анка.

 Завдяки участі в Європейському Форумі людей з інвалідністю (EDF) АБіД є містком між рухами людей з інвалідністю в ЄС та інших державах Східної Європи і Центральної Азії.