Тетяна Антоненко: «Не боятися ніяких відвідувачів, бо всі ми різні, і це чудово». тетяна антоненко, екскурсовод, екскурсія, музей, незрячий

Ця бесіда постала з мого бажання поговорити з відвідувачами музеїв, які мають дещо інший досвід, ніж мій власний. З Тетяною ми познайомилися восени на екскурсії для групи незрячих старшокласників у Музеї Голодомору, про що я вже й підзабула. Тоді мене залучили до участі в екскурсії як музейного фахівця, і я свідомо трималася дещо осторонь від основної групи, розв’язуючи власні моніторингові завдання.

У травні я брала участь як спостерігач у заліку з орієнтування та мобільності для їхнього випускного класу на вулицях Києва. Коли я запропонувала Тетяні поговорити про музеї, вона миттєво погодилася. Тоді я ще не знала ні про її тривалий досвід екскурсовода, ні про те, скільки музеїв дівчина вже відвідала. Ми спілкувалися письмово і свої відповіді Тетяна друкувала сама. Бесіду подаю без жодного редакторського втручання, я лише розташувала питання і відповіді у певній логічній послідовності.