Дитинство без бар’єрів: у маріупольському реабілітаційному центрі створюють нові можливості. мариуполь, центр комплексної реабілітації, послуга, розвиток, інвалідність

Психологічна та фізична реабілітація, корекційно-розвиваюча робота, медичний нагляд та розвиток творчих здібностей. Ці послуги будуть доступні в оновленому Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю № 2, розташованому у Лівобережному районі. Оцінив нові можливості мер Вадим Бойченко.

Після ремонту змінився не лише зовнішній вигляд будівлі, але й внутрішнє наповнення. Облаштовано сенсорну кімнату, швейну майстерню, тренажерний зал, кабінет з фізичної реабілітації. Тепер у Центрі прийматимуть майже вдвічі більше дітей – замість 100, близько 200. Директорка Наталя Єрмішина розповіла, впровадять й нові послуги.

«Ми переходимо на Центр комплексної реабілітації. Тепер будемо приймати дітей не до 14 років (як було раніше), а до 18. Запускаємо послугу раннього втручання. Вона передбачає реабілітацію дітей від 0 до 4-х років. Закупили автомобіль для комфортного перевезення дітей з інвалідністю», – зазначила вона.

Будівля розподілена на два блоки: один для маленьких дітей, інший – для підлітків. У кожному встановили спеціалізований ліфт для дітей на візках. На прилеглій території зробили інклюзивний дитячий майданчик з усіма умовами.

Вадим Бойченко наголосив, Центр обслуговуватиме дітей Лівобережного та Кальміуського районів. Вже наступного року оновлять другий центр, де такі ж можливості отримають діти Центрального та Приморського районів. За його словами, подібні установи допомагають дітям повноцінно соціалізуватися.

«Реабілітаційний центр – це частина комплексного підходу до створення інклюзивної інфраструктури у місті. Ми відкриваємо доступні дитячі садки та школи. Все для того, щоб діти з інвалідністю не мали жодних бар’єрів для повноцінного розвитку», – підкреслив міський голова.

Нагадаємо, адаптація інфраструктурних проєктів у Маріуполі відбувається в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Вона спрямована на створення рівних можливостей для всіх. Зокрема – розбудову універсального публічного простору, дружнього до маломобільних груп населення. Відповідний Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури навесні цього року підписав Вадим Бойченко.

Офіційний сайт міської ради Маріупольської міської ради