Прокуратурою Хмельниччини спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності.

У серпні цього року за процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в області спільно із співробітниками Управління Служби безпеки України в області, в результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій задокументовано факт вимагання та одержання неправомірної вигоди завідувачем офтальмологічного відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні.

Будучи лікуючим лікарем та членом лікувально-консультативної комісії, у матері малолітнього пацієнта за оформлення та видачу медичних документів, необхідних для надання права на встановлення дитині групи інвалідності, він вимагав кошти в сумі 200 доларів США.

Під час одержання обумовленої суми хабара медичного працівника викрито «на гарячому», а кошти неправомірної вигоди вилучено.

Наразі лікар відсторонений від займаної посади.

Обвинувальний акт за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням) направлено для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду.

Довідково: санкції статі інкримінованого злочину передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

Прокуратура Хмельницької області