Понад 13 тисяч українських армійців поранені за час збройної агресії Росії на Донбасі. Такі дані оприлюднив Президент Петро Порошенко під час урочистих зборів Паралімпійської збірної. Глава держави наголосив – саме успіхи паралімпійців є важливими для бійців, які потребують реабілітації, зокрема, – і психологічної.

“Україна зараз переживає дуже непрості часи. Українці боронять свою землю від російського агресора. Більше 13 тис. українських військових поранені в цій страшній війні. Паралімпійські медалі української збірної – це є ті крила, які несуть нас вгору. Дуже важливі вони, ваші перемоги, для українських воїнів, ветеранів АТО”, – наголосив Президент.

Глава держави відзначив паралімпійців, які здобули нагороди на зимових іграх в південнокорейському Пхьончхані, орденами та медалями. Державні нагороди присвоїли майже двом десяткам спортсменів. Серед них – і наймолодший член збірної та водночас наймолодший за всю історію української Паралімпійської збірної золотий призер цьогорічної зимової Олімпіади Тарас Радь. 18-річного юнака відзначили орденом “За заслуги”. Нагороду присвоїли і лідеру збірної – Віталію Лук’яненку вручили орден Ярослава Мудрого.

Водночас глава держави у присутності паралімпійців підписав одразу три документи. Один із них – закон, згідно з яким термін “інвалід” замінюють на “людина з інвалідністю”. Його відтепер будуть використовувати у всіх без винятку документах. Окрім цього, Президент підписав указ, який запроваджує сотню нових стипендій для дітей з інвалідністю за досягнення у спорті.

“5 канал”