dnipropetrovsk

 Дніпровська обласна організація 

 голова ДОО СОІУ Мокроусова Ніна Семенівна  

Дніпропетровська обласна організація зареєстрована у 1998 році, але робота з інвалідами на Дніпропетровщині розпочалася ще 16 років тому. Представники регіону були присутні на Установчій конференції ГО ВО СОІУ в м. Одесі.

За ці часи багато людей доклали зусиль задля поліпшення життя інвалідів та їх сімей. Це, перш за все, Гаврилова Т.І., Чабаненко В.В., Будінштейн І.П., Байда Р.М.. Багато чого було досягнуто ДООІ СОІУ під орудою Грачова В.М., Байди Р.М., Васильченко Н.Н., Покровського А.В. Чималий особистий внесок у розвиток та становлення організації зробила Савенкова Розаліна Вікторівна, інвалід ІІ групи. 16 років вона присвятила роботі, спрямованій на всебічний захист людей з обмеженими фізичними можливостями. Працювати довелося на різних посадах. Спочатку керувала дитячим сектором, була головою Червоногвардійської районної організації інвалідів, потім заступником голови та виконуючим обов'язки голови ДОО СОІУ. Та завжди Розаліна Вікторівна виконувала доручену їй справу з притаманним їй ентузіазмом, наполегливістю та працьовитістю. За цей час чимало вдалося досягнути та зробити, насамперед, це розуміння місцевою владою проблем людей з обмеженими можливостями та необхідність їх вирішення.

Наприклад, були відкриті АЗС для заправки автомобілів інвалідів, магазини по пільговому обслуговуванню. Люди з обмеженими фізичними можливостями перестали боятись бути ображеними, виходячи на вулицю, у них з'явилася надія на те, що в разі потреби вони можуть отримати допомогу. Започаткували роботу соціальної групи, майстерень з ремонту взуття та годинників тощо, на цей час працює реабілітаційне відділення.

Однак, це було б неможливо без небайдужих до долі інвалідів людей. Чималу частку своєї праці до спільної діяльності внесли такі лідери громадських організацій та місцевої влади Дніпропетровщини, як голова Червоногвардійсь кого райвиконкому Загора І.І., колишній голова райради того ж району Федосєєв А.С., голова товариства Червоного Западня В.Я., депутати міської та обласної рад, зокрема Гвоздьов Г.Г. та Рябченко А.Б., Шелюг Т.Д., Таратута Л.М. тощо. Це вони першими в Україні надавали кошти на оздоровлення дітей інвалідів, разом з матерями вирішували, де краще придбати товари, яким магазином зручніше користуватися та який ближче до зупинки транспорту, а також багато інших питань, пов'язаних з життєдіяльністю людей з обмеженими можливостями. Чимало заходів було проведено разом з настоятелем Благовєщенської церкви отцем Георгієм.

За шість років організація об'єднала у своїх лавах більше 15000 інвалідів, працевлаштувала 550 чоловік на державних підприємствах та ще 170 на власних. Започатковано відділ тимчасової надомної праці, а також відділ консультацій 15 років для інвалідів, у якому працюють юристами, викладачами, медиками люди з певними вадами здоров`я. Цією роботою охоплено 1732 родини. Не забувають у ДОО СОІУ й про статутну діяльність. Так, було проведено 40 круглих столів з представниками місцевої влади, 18 виступів по радіо та телебаченню з проблем інвалідів. Для підтримки організації було проведено два аукціони. За цей час інвалідам видано 45 візків, 80 милиць та тростин, 12 спальних мішків, 2 пральні машинки та більш ніж 25 тон речей, продуктів харчування, миючих засобів тощо.

Проведено чимало заходів, спрямованих на допомогу родинам. Перш за все, культурні виїзди на природу та інші. Про те, як ДОО СОІУ веде юридичний супровід діяльності людей з обмеженими фізичними можливостями, красномовно свідчать три судові справи, які організація виграла на користь інвалідів. Зараз складається угода з аптеками, якою буде передбачена доставка медикаментів інвалідам додому безкоштовно або у кредит. Проводиться доставка книжок на прокат, організовуються святкування до тих чи інших дат.

ДОО СОІУ плідно співпрацює з Фондом соціального захисту інвалідів, управліннями соціального захисту населення міста та області, обласною радою, керівники яких вишукують будь які можливості для допомоги людям з обмеженими можливостями та організаціям інвалідів.

Нещодавно почала працювати програма створення безбар`єрності, багато в чому завдяки підготовленим Лозенко Е.В. пропозиціям для сесії міськради. Про роботу ДОО СОІУ можна писати ще багато, але головне досягнення, як вважають в організації, це те, що суспільство і влада подивилися у бік проблем інвалідів, почали про них думати та шукати шляхи їх вирішення.

 адреса організації:
51400. Дніпропетровська обл.             тел: 066-386-17-03
м.Павлоград
вул.Соборна,71                                      info@pgvyk.dp.ua