Харківська обласна рада

                      голова організації Важинська Наталія Миколаівна

                Харківська обласна рада (ХОР) є одним із регіональних осередків ГО ВО СОІУ, який став її членом навесні 1991 року, хоча сама Харківська організація була зареєстрована ще у 1987 році. Очолювала ХОР Трифонова Лідія Федорівна, інвалід ІІ групи, член Президії Ради ГО ВО СОІУ, ка валер Ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Зараз до складу Ради входять 14 міських та районних осередків і така ж кількість колективних членів, серед яких такі провідні на Слобо жанщині організації інвалідів, як Інститут раннього втручання, реабілітаційний центр дітей інвалідів "Промінь", асоціація інвалідного спорту "Вітаспорт", клуб інвалідів візочників "Харків баскет", творче об'єднання інвалідів "Інвапрес" тощо. Всі вони об'єднують більше 20 тисяч членів. 

Плідна та результативна праця здійснюється завдяки команді однодумців, яку згуртувала біля себе голова ХОР ГО ВО СОІУ Трифонова Л.Ф.

Велику увагу у Харківській обласній раді приділяють працевлаштуванню людей з обмеженими можливостями та створенню для них робочих місць. На   підприємствах, які належать ХОР та її колективним членам, працюють люди з особливими потребами, середня заробітна платня яких складає майже 9500 гривень. До того ж, саме ці підприємства надають досить суттєву підтримку діяльності організації у вигляді відшкодувань засновнику.

Не забувають у ХОР і про інвалідний спорт. Серед членів організації чимало переможців та призерів чемпіонатів Світу, Європи та України. Зокрема, представниця "Вітаспорту" Катерина Дем'яненко на чемпіонаті Світу серед спортсменів з ураженням ДЦП, який проходив у цьому році в Нью Лондоні (штат Коннектикут, США), здобула повний комплект нагород у плаванні. Клуб "Харківбаскет" вп'яте виборов золоті нагороди на чемпіонаті України, а президент Харківської обласної федерації спорту інвалідів з ураженням опорно рухового апарату Олександр Громов був переможцем традиційного Марафону Миру. 

Крім того, організації ХОР проводять змагання не тільки обласного, а й національного рівнів. До речі, понад 500 глядачів зібрав VІІІ Національний марафон з плавання серед олімпійців, паралімпійців та ветеранів, що був проведений як спортивно театралізоване шоу у серпні 2018 року. 

Не останнє місце у діяльності Ради займає робота з ветеранами. Це організація для них різноманітних заходів, наприклад, святкування у Лозовій 75 ї річниці Великої Перемоги, Дня ветерана, туристичного зльоту у Вовчанському районі з покладанням квітів до могили Невідомого солдата та святковими обідами, подарунками, грошовою допомогою. 

Турбує правління Ради й оздоровлення людей з особливими потребами.  За останні п’ять  років за кошти ХОР було оздоровлено майже 60 людей з обмеженими фізичними можливостями у санаторіях "Бермінводи" та «Ялинка» ,де вони отримували лікування та різні оздоровчі процедури. 

Крім того, розробляються та проводяться заходи, спрямовані на підвищення фахового рівня членів ХОР ГО ВО СОІУ та громадських організацій Харківської області й України. Це, насамперед, школа лідерства, низка семінарів, тренінгів, круг лих столів, на яких обговорюються питання законодавства, щоденної праці громадських організацій інвалідів та їх перспективні напрямки розвитку. В даних заходах постійно приймають участь зацікавлені представники владних структур. 

Досить важливим є й те, що ХОР будує свою діяльність у тісній взаємодії з органами влади та місцевого самоврядуван ня, іншими державними організаціями, які сприяють справі соціально трудової та медичної реабілітації інвалідів. Проводиться цілеспрямована робота по створенню координаційної ради інвалідів при облдержадміністрації. Телевізійна студія соціальних програм та ХМТОІ "Інвапрес" впро ваджують інформаційну підтримку 3 го сектору міста, а "Інвапрес" ще проводить спільно з обласним відділенням Національної спілки письменників України та управлінням по справам сім`ї та молоді міськвиконкому літературний конкурс "Береги надії", в якому беруть участь молоді обдаровані інваліди. Ця співпраця є обопільно вигідною, адже інваліди отримують допомогу, а державні установи поширюють свої можливості завдяки залученню до роботи громадських організацій. 

В планах та перспективі розвитку є створення спеціалізованої групи з розробки та написання проектів для ХОР і її членів з метою збільшення можливості фінансування заходів через отримання грантів від міжнародних благодійних фондів. Буде проводитись подальша робота по розбудові структури організації та об'єднання організацій інвалідів, створення єдиної інформаційної мережі, без чого вкрай важко впливати на соціальну політику, як на регіональному, так і всеукраїнському рівнях. 

адреса організації:

61022 м. Харків                              тел:  (057) 705-45-37

пл.Свободи 5,

Держпром під.1,                            hos.soiu@gmail.com

пов.5 кім.11