Харківська обласна рада

harkiv rada

 

 

Голова ХОР Трифонова Лідія Федорівна

 

 

Харківська обласна рада (ХОР) є одним із регіональних осередків ГО ВО СОІУ, який став її членом навесні 1991 року, хоча сама Харківська організація була зареєстрована ще у 1987 році. Очолює ХОР Трифонова Лідія Федорівна, інвалід ІІ групи, член Президії Ради ГО ВО СОІУ, ка валер Ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Зараз до складу Ради входять 14 міських та районних осередків і така ж кількість колективних членів, серед яких такі провідні на Слобо жанщині організації інвалідів, як Інститут раннього втручання, реабілітаційний центр дітей інвалідів "Промінь", асоціація інвалідного спорту "Вітаспорт", клуб інвалідів візочників "Харків баскет", творче об'єднання інвалідів "Інвапрес" тощо. Всі вони об'єднують більше 20 тисяч членів.

Плідна та результативна праця здійснюється завдяки команді однодумців, яку згуртувала біля себе голова ХОР ГО ВО СОІУ Трифонова Л.Ф.

Велику увагу у Харківській обласній раді приділяють працевлаштуванню людей з обмеженими можливостями та створен ню для них робочих місць. На 15-ти підприємствах, які належать ХОР та її колективним членам, працює понад 500 людей з особливими потребами, середня заробітна платня яких складає майже 450 гривень. А на підприємстві "Фрунзе Сіта", яке вва жається одним з найкращих не тільки у Харківський області, а й в Україні, середня заробітна плата інвалідів сягає 700 гривень. До того ж, саме ці підприємства надають досить суттєву підтримку діяльності організації у вигляді відшкодувань засновнику.

Не забувають у ХОР і про інвалідний спорт. Серед членів організації чимало переможців та призерів чемпіонатів Світу, Європи та України. Зокрема, представниця "Вітаспорту" Катерина Дем'яненко на чемпіонаті Світу серед спор тсменів з ураженням ДЦП, який проходив у цьому році в Нью Лондоні (штат Коннектикут, США), здобула повний комплект нагород у плаванні. Клуб "Харків баскет" вп'яте виборов золоті нагороди на чемпіонаті України, що відбував ся 27 30 жовтня в Євпаторії, а президент Харківської обласної федерації спорту інвалідів з ураженням опорно рухового апарату Олександр Громов був переможцем традиційного московського Марафону Миру.

Крім того, організації ХОР проводять змагання не тільки обласного, а й національного рівнів. До речі, понад 500 гля дачів зібрав VІІІ Національний марафон з плавання серед олімпійців, паралімпійців та ветеранів, що був проведений як спортивно театралізоване шоу у серпні 2005 року.

Не останнє місце у діяльності Ради займає робота з ветеранами. Це організація для них різноманітних заходів, нап риклад, святкування у Лозовій 60 ї річниці Великої Перемоги, Дня ветерана, туристичного зльоту у Вовчанському районі з покладанням квітів до могили Невідомого солдата та святковими обідами, подарунками, грошовою допомогою.

Турбує правління Ради й оздоровлення людей з особливими потребами. Тільки за останні два роки за кошти ХОР було оздоровлено майже 170 людей з обмеженими фізичними можливостями на Чорному морі та у санаторії "Бермінводи", а секція ветеранів інвалідів здійснила туристичний виїзд до Кримського півострова, де 40 чоловік відпо чивали на березі моря у наметовому містечку.

Крім того, розробляються та проводяться заходи, спрямовані на підвищення фахового рівня членів ХОР ГО ВО СОІУ та громадських організацій Харківської області й України. Це, насамперед, школа лідерства, низка семінарів, тренінгів, круг лих столів, на яких обговорюються питання законодавства, щоденної праці громадських організацій інвалідів та їх перс пективні напрямки розвитку. В даних заходах постійно приймають участь зацікавлені представники владних структур.

Досить важливим є й те, що ХОР будує свою діяльність у тісній взаємодії з органами влади та місцевого самоврядуван ня, іншими державними організаціями, які сприяють справі соціально трудової та медичної реабілітації інвалідів. Голова ХОР ГО ВО СОІУ є членом колегії при головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, три її члени входять до складу колегії при обласному відділенні ФСЗІ. Проводиться цілеспрямована робота по створенню координаційної ради інвалідів при облдержадміністрації. Телевізійна студія соціальних програм та ХМТОІ "Інвапрес" впро ваджують інформаційну підтримку 3 го сектору міста, а "Інвапрес" ще проводить спільно з обласним відділенням Національ ної спілки письменників України та управлінням по справам сім`ї та молоді міськвиконкому літературний конкурс "Береги надії", в якому беруть участь молоді обдаровані інваліди. Ця співпраця є обопільно вигідною, адже інваліди отримують допо могу, а державні установи поширюють свої можливості завдяки залученню до роботи громадських організацій.

Не забувають у ХОР і про підтримку своїх осередків та колективних членів, в тому числі і фінансову. Саме завдяки підтримці з боку ХОР у Харкові продовжує виходити у світ газета "Репортер во имя жизни", яка захищає та відстоює права інвалідів Слобожанщини. До речі, в цьому році читачі та керівники організацій інвалідів України визнали її одним з кращих видань для людей з обмеженими можливостями.

В планах та перспективі розвитку є створення спеціалізованої групи з розробки та написання проектів для ХОР і її членів з метою збільшення можливості фінансування заходів через отримання грантів від міжнародних благодійних фондів. Буде проводитись подальша робота по розбудові структури організації та об'єднання організацій інвалідів, створення єдиної інфор маційної мережі, без чого вкрай важко впливати на соціальну політику, як на регіональному, так і всеукраїнському рівнях.

адреса організації:

61022 м. Харків                              тел:  (057) 705-45-38
пл.Свободи 5, 
Держпром под.2,                            Hos.soiu@gmail.com
пов.1 кім.20