Хмельницьке обласне товариство

hmelnyck

 

Голова організації Савчук Анатолій Миколайович

 

 

Рішення про його створення було прийняте на 2-й обласній конференції, яка відбулась 13 жовтня 1992 року.

Засновниками Хмельницького обласного товариства інвалідів (ХОТІ) виступили: Хмельницьке міське товариство iнвалiдiв (Анатолій Олександрович Солонець), Полонське районне товариство iнвалiдiв (Лілія Адамівна Свендер), Волочиське районне товариство інвалідів (Володимир Володимирович Панас). Головою товариства було обрано Солонця Анатолія Олександровича, інваліда І групи. Товариство налічує в своїх рядах більше 3000 чоловік.

За роки існування обласним товариством були засновані міські і районні товариства людей з обмеженими фізичними можливостями, Хмельницький і Шепетівський міські фонди соціальної реабілітації дітей інвалідів. Ця діяльність знайшла активну підтримку Головного та районних управлінь праці та соціального захисту населення Хмельницької області. Після смерті А. Солонця ХОТІ очолює Савчук Анатолій Миколайович, інвалід ІІІ групи.

За весь час існування відбулося 12 обласних конференцій, 8 навчальних семінарів для голів районних товариств та місцевих осередків, 42 засідання Ради товариства.

Постійно проводиться робота, спрямована на поліпшення умов життєдіяльності членів організації та їх сімей. Це досягається завдяки втіленню в життя освітньо правових, художньо мистецьких та інших соціальних проектів. Працевлаштування інвалідів здійснюється на заснованих товариством підприємствах, а також, завдяки постійній тісній співпраці з центрами зайнятості, на підприємствах області різних форм власності.

Довірливе ставлення аграрників до діяльності товариства дає змогу забезпечити найбільш нужденних інвалідів продуктами харчування, а співпраця з організацією "НормандіяУкраїна"одягом, взуттям.

На належному професійному рівні проводяться фестивалі творчості, виставки, презентації художніх, публіцистичних та поетичних робіт, засновано громадсько політичне періодичне видання "Джерело", створено гімн та емблему. Велика увага приділяється поширенню та пропаганді здорового способу життя, спорту. Багато членів ХОТІ є переможцями як обласних, так і всеукраїнських змагань.

Роботу організації високо оцінила влада. Орденами "За заслуги" ІІІ та ІІ ступенів було нагороджено колишнього голову Солонця А.О., відзнаку Міністерства праці та соціальної політики України отримали: Івахова М.І., Кривун А.В., Попюк Р.В., Савчук А.М.
адреса організації:

29001 м. Хмельницький                             тел: (0382) 65-96-92
вул.Проскурівська,56                                  xoti@ukr.net