Тернопільська обласна організація інвалідів

ternopil

 

 

Голова організації  Костів Михайло Йосипович

 

Тернопільська обласна організація Громадська організація  “"Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"” була утворена в 1999 році. У 2005 році на конференції обласної організації обрано нові керівні органи. Головою Тернопільської обласної організації ГО ВО СОІУ обраний Костів Михайло Йосифович. У 2006 році обласним управлінням юстиції зареєстровано у новій редакції Статут Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів “"Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"”.

Завдяки підтримці ГО ВО СОІУ, роботі активістів, на даний час обласною організацією утворено понад 200 осередків у Тернополі та районах області. В цілому ряді районів осередки обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів “"Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"” є єдиними представниками громадського руху, оскільки жодної іншої громадської організації інвалідів там не зареєстровано.

Членами обласної організації ГО ВО СОІУ є інваліди різних нозологій, серед яких є люди з порушенням опорно-рухового апарату, бронхіальною астмою, цукровим діабетом, розсіяним склерозом, епілепсією, батьки дітей-інвалідів, тощо. Виявили бажання вступити в якості колективних членів найавторитетніші громадські організації інвалідів області.

Обласною організацією проведено ряд масових заходів (семінарів, конференцій, засідань “За круглим столом”, тощо), в яких взяли участь інваліди з районів області, міста Тернополя, представники державних установ, органів місцевого самоврядування. Зокрема у 2006 році за участю голови ГО ВО СОІУ був проведений перший семінар з районними активістами обласної організації. У 2007 році були проведені збори з інвалідами, які  проживають в місті Тернополі, під час яких обговорено актуальні проблеми життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. Даний захід проводився в приміщенні обласної ради та обласної державної адміністрації, що дозволило інвалідам на візках вперше побували у владних установах. З огляду на недостатню поінформованість інвалідів про належні їм пільги обласною організацією проведено обласний семінар на тему: “Державні соціальні гарантії для інвалідів: роль державних органів та обласної організації ГО ВО СОІУ в їх забезпеченні”. Перед активістами обласної організації виступили з роз’ясненнями представники головного управління пенсійного фонду України, головного управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров’я, Тернопільської філії ВАТ “Укртелеком”.

Також були проведені конференція з питань забезпечення прав людей з інвалідністю щодо професійної та трудової реабілітації, засідання "За круглим столом" з нагоди Міжнародного Дня інвалідів, семінар щодо створення безперешкодних умов доступу інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури області. При організації заходів, обласна організація намагається поєднати висвітлення нормативних, методичних матеріалів, з ознайомленням щодо їх реалізації безпосередньо на практиці. Також учасники заходів відвідують пам’ятні місця Тернопільщини.

Обласною організацією започатковані заходи в районах області, в яких беруть участь активісти обласної організації ГО ВО СОІУ з сіл, селищ та представники районних органів влади та місцевого самоврядування. Зокрема були проведені збори з членами організації, які проживають в Кременецькому, Лановецькому, Гусятинському, Борщівському, Теребовлянському районах, підготовлено пропозиції органам влади щодо вдосконалення соціального захисту та реабілітації інвалідів  

Серед великої кількості проблем з якими стикаються інваліди одна з головних є питання доступності. Обласна організація ГО ВО СОІУ, за участю осіб з обмеженими можливостями, проводить моніторинг доступності для інвалідів об’єктів соціальної інфраструктури. Зазначена робота засвідчує, що не дивлячись на велику різноманітність нормативних документів, котрі зобов’язують органи влади і місцевого самоврядування створювати необхідні умови для безперешкодного доступу інвалідів, на практиці, люди, які пересуваються на інвалідних візках не можуть самостійно вийти з будинку, пересуватися вулицями, користуватися міським транспортом, відвідувати лікувальні заклади, державні установи, тощо.

За ініціативою обласної організації ГО ВО СОІУ при обласній державній адміністрації утворено Комітет доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур, Раду у справах інвалідів.  Взято участь в роботі обласного комітету з організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, ведеться громадський контроль за дотриманням перевізниками правил обслуговування інвалідів. Пропозиції обласної організації ввійшли в розпорядчі документи голови обласної державної адміністрації. Ведеться робота з представниками державних установ щодо  необхідності такого виконання нормативних документів, які б були відчутні інвалідами. Представники обласної організації залучаються до заходів, які проводить обласна державна адміністрації, обласна рада, державні установи та організації.

При відстоюванні інтересів інвалідів переважно виникає необхідність взаємодії з державними установами. Спільно з ГО ВО СОІУ обласна організація провела всеукраїнський семінар на тему: “Вдосконалення напрямів взаємодії між осередками Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” та регіональними органами влади і місцевого самоврядування в питаннях соціального захисту та реабілітації інвалідів”, в якому взяли участь як представники ГО ВО СОІУ з областей, так і активісти обласної організації з районів. Під час семінару обговорено і підготовлено пропозиції для налагодження ефективнішої взаємодії між осередками ГО ВО СОІУ та органами влади і місцевого самоврядування.

У своїй діяльності обласна організація намагається використати цікавий досвід роботи з інвалідами які мають ГО ВО СОІУ, регіональні осередки ГО ВО СОІУ, інші громадські організації. З цією метою представники обласної організації ГО ВО СОІУ беруть участь у всеукраїнських заходах, відвідують інші регіони. Активно виступають представники Тернопільської обласної організації у Всеукраїнських спартакіадах ГО ВО СОІУ з рекреаційного спорту для інвалідів, які проводяться щорічно.

Обласна організація також надає гуманітарну, юридичну, консультаційну допомогу інвалідам членам організації.

Налагоджено співпрацю обласної організації із засобами масової інформації. Публікації про актуальні проблеми інвалідів, діяльність обласної організації виходили як на сторінках місцевих газет так і в часописі ГО ВО СОІУ “Благовіст”.

Серед пріоритетних напрямів діяльності обласної організації інвалідів визначено подальший розвиток осередків в районах області, здійснення громадського моніторингу доступності для інвалідів об’єктів соціальної інфраструктури, співпраця з органами влади та місцевого самоврядування щодо поліпшення соціального захисту та реабілітації інвалідів, надання допомоги членам організації, проведення ряду заходів щодо задоволення інтересів членів організації.

Враховуючи зацікавленість інвалідів у діяльності обласної організації, можливість вивчення та використання під час роботи досвіду організацій з інших регіонів, підтримка від Всеукраїнської організації створює передумови для того, щоб обласна організація ГО ВО СОІУ зайняла лідируюче місце в громадському русі з відстоювання інтересів інвалідів області.

 адреса організації:

46021 м.Тернопіль                                тел:0352) 43-49-58, 43-12-28 
вул.Грушевського, 8                                 
поштові відправл: а/с 145                     too-soiu@ukr.net, stmil@mail.ru