Рівненське обласне об'єднання

rivne

 

Голова об'єднання Ольховик Віктор Георгійович

 

 

З метою об'єднання організацій інвалідів в єдину структуру та координації їх діяльності щодо вирішення проблем людей з обмеженими можливостями 28 грудня 1992 року було засновано Рівненське обласне об'єднання Всеукраїнської організації інвалідів ""Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"".

На теренах області діяло чимало розрізнених громадських об'єднань людей з обмеженими можливостями здоров`я, які на правах колективних членів входили до складу ГО ВО СОІУ. Тому організаційною групою в складі Бобрикова В.Ю., Ольховика В.Г., Хилі Г.А., Федорчука М.С. було ініційовано і 17 січня 2001 року створено Рівненське обласне об'єднання Всеукраїнської організації інвалідів ""Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"" (РОО ГО ВО СОІУ).

Нині спілка об'єднує 32 організації та підприємства і налічує 9293 чол. Очолює об'єднання Ольховик Віктор Георгійович, інвалід Чорнобиля ІІ групи. Метою діяльності РОО ГО ВО СОІУ є задоволення та захист законних соціальних, економічних та інших інтересів своїх членів.

В області працює 5 підприємств організацій інвалідів, які своєю діяльністю сприяють працевлаштуванню, самореалізації людей з обмеженими фізичними можливостями, а також розвитку малого бізнесу. Це, зокрема: мале колективне підприємство (МКП) "Олвік", яке займається поставкою металопластикових вікон, будівельних матеріалів, оргтехніки та витратних матеріалів; МКП "Олвік 1" виготовляє меблі та дошки для учбових закладів, для офісу; підприємство організацій інвалідів (ПОІ) "Юрист Чорнобиль" виконує будівельно монтажні, ремонтно будівельні роботи, забезпечує охорону об'єктів, надає юридичні послуги; підприємство "Відродження" (м. Дубно) виготовляє зразки державної атрибутики (прапори всіх держав світу, настільні прапорці), логотипи підприємств, вироби з пластмас. Підприємство виграло тендер на поставку атрибутики фестивалю "Євробачення".

На рахунку РОО ГО ВО СОІУ, окрім підприємницької діяльності, чимало добрих справ, спрямованих на підтримку інвалідів та їх сімей. Так, лише в 2004 2005 роках придбано продуктових кошиків 150 інвалідам, новорічних подарунків 315 дітям з обмеженими фізичними можливостями та 120 квитків на новорічне дійство і святкування Дня Святого Миколая, організовано паломницькі та туристичні поїздки до Почаївської Лаври та історичних місць краю.

Традиційно проводяться заходи, приурочені до Дня Захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня 8 Березня, Дня пам'яті Чорнобиля, Дня Перемоги, Дня Конституції, Дня Незалежності, Дня інвалідів, виводу військ з Афганістану.

В грудні 2004 року РОО ВОІ "СОІУ" на базі Рівненської державної обласної бібліотеки проведено семінар для представників районних організацій області на тему "Люди з особливими потребами в правовому полі України", на якому надавались консультації спеціалістів Головного управління праці та соціального захисту населення, Регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, Обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Головного управління Пенсійного фонду, Міського територіального центру медико соціального обслуговування та реабілітації інвалідів з порушенням опорно рухового апарату. Учасники семінару отримали збірник законів та нормативних документів "Законодавство людям з обмеженими можливостями".

У березні 2005 року при РОО ГО ВО СОІУ розпочав свою діяльність Жіночий комітет на чолі з Васковець Т.Є.. Його основним завданням є захист прав та інтересів дівчат і жінок з обмеженими фізичними можливостями та членів їх сімей, інтеграція їх у суспільство, сприяння попередженню інвалідності.

В своїй виробничій та громадській діяльності РОО ГО ВО СОІУ покладається на власні кошти і сили, яких, на жаль, бракує, а тому розвиток виробництва і підприємницької діяльності здійснюється за рахунок внутрішніх резервів. Незважаючи на труднощі, є певні здобутки: додатковий відпочинок за рахунок підприємств, надання матеріальної допомоги, та й середньомісячна заробітна плата складає 455 грн. Планується створення нового підприємства юридичної фірми, що дасть змогу більш професійно відстоювати інтереси громадських організацій та заснованих ними підприємств.

Рівненське обласне об'єднання Всеукраїнської організації інвалідів ""Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"" є відкритим для співпраці з громадськими організаціями, комерційними структурами, які підтримують інтеграцію інвалідів у суспільство, допомагають соціально незахищеним верствам населення.

адреса організації:

33000 м. Рівне-27,                              тел:  (0362) ф. 22-32-07
вул. Тиха,1   
поштові відправл:  а/с 247                    vikolkh55@gmail.com