Івано-Франківська громадська обласна асоціація інвалідів

  

Голова організації : Гринів Ганна Васілівна 

           Створена у 1993 році та об'єднує 15 міських і сільських організацій, в яких працюють секції інвалідів війни та збройних сил. На сьогодні членами асоціації є понад 20 тисяч людей з обмеженими фізичними можливостями.
За 16 років свого існування обласна асоціація досягла певних позитивних результатів. У відповідності з Статутом в усіх організаціях проводиться робота по вирішенню основних питань соціального захисту. Налагоджена тісна співпраця з облдержадміністрацією, виконкомами, громадськими організаціями інвалідів, газетами та іншими ЗМІ України. Вирішено чимало актуальних проблем людей з обмеженими фізичними можливостями за допомогою владних структур. Зокрема, створено Товариство захисту споживачів, в рамках якого спільно з обласною прокуратурою, облавтоуправлінням, ДАІ, податковою інспекцією асоціація проводить перевірки медичних закладів щодо покращення обслуговування інвалідів, забезпечення ліками у лікарнях та аптеках, перевезення інвалідів у міських та приміських маршрутах, забороняє будівництво будинків, аптек, підприємств громадського харчування, побуту, торгівлі без пандусів, вимагання у лікарнях з інвалідів, так званих, благодійних внесків та вирішує інші питання.
Держава не в змозі соціально захистити людей з обмеженими можливостями здоров`я. Тому організації інвалідів за сприяння владних структур вишукують методи допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями, матеріальної, моральної, духовної.
Обласна асоціація надає інвалідам допомогу як грошима, так і продуктами харчування, проводить збір одягу та взуття від населення для подальшого розподілу серед громадян даної категорії. Забезпечує своїх членів миючими засобами за зниженими цінами, інвалідів сільської місцевості , паливом на зиму, допомагає встановити квартирні телефони. Інваліди безкоштовно обслуговуються у перукарнях, проводять за 30% вартості ремонт побутової техніки, радіо, та телевізійної апаратури, взуття.
З земельного масиву, який виділив асоціації міськвиконком, більше 300 інвалідів забезпечено ділянками під городи, надається насіння для посіву за зниженими цінами та допомога у зборі врожаю, і доставці його додому.
Вирішено питання виділення двох автобусів для безкоштовної доставки інвалідів на городи та назад.
Чимало уваги івано,франківці приділяють проведенню заходів, в тому числі, з виставами, святковими та благодійними обідами, до різноманітних державних і релігійних свят та пам'ятних дат, таких як Новий рік, День захисника Вітчизни, Міжнародний жіночий день 8 Березня, дня Святого Миколая, Міжнародний день інвалідів тощо.
Зокрема, до 64-ї річниці Перемоги над фашизмом 250 інвалідів одержали продуктові набори, 5 травня проведено в присутності представників облдержадміністрації, телебачення та радіо зустріч інвалідів, присвячену цьому ювілею, де були вручені медалі. Біля 200 неходячих інвалідів відвідали вдома. Їм також вручили медалі, а учні шкіл, по домовленості з управлінням освіти, квіти.
Обласна асоціація організовує та проводить зустрічі людей з обмеженими можливостями здоров`я з керівництвом області та міста, на яких обговорюються питання життєдіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями та приймаються рішення щодо їх соціального захисту, торгівельного, побутового, транспортного, медичного обслуговування.
Постійно турбуються про культурний відпочинок інвалідів: проводяться походи до кінотеатру та драмтеатру, екскурсії до музеїв та міст області. Взагалі, обласна асоціація інвалідів вирішує багато важливих питань, пов'язаних з життєдіяльністю людей з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі і їх працевлаштування.

  адреса організації:

76007 м. Івано-Франківськ                 тел: (0342) р.т/ф 56-34-48
вул. Молодіжна,54                                       ifgoai234@ukr.net