doneck

 

Донецька обласна організація інвалідів ВО ГО СОІУ

       

 

        Голова  Поламарчук Надія Степанівна 
радник голови Донецької ОДА з соціальних питань. член Президії Ради ГО ВО СОІУ. Обраний напрямок роботи:

 «Сприяння організаціям ГО ВО СОІУ в організаційній роботі. Розробка стратегії взаємовідносин громадських організацій інвалідів з органами місцевого самоврядування і регіональної влади з метою рішення актуальних проблем інвалідів, зокрема, з порушенням ОРА, візочників,  і забезпечення їх прав». 

     Донецька обласна організація інвалідів (далі -ДООІ) бере свій початок з тих часів, коли інвалідний рух у країні робив перші несміливі кроки. Зусиллями невеликої купки ентузіастів, а саме, інвалідів І групи Наталії Шевченко, Ольги і Юрія Курінних та ще кількох однодумців, було проведено титанічну підготовчу роботу, яка в травні 1989 р. завершилася установчою конференцією. Це була одна з перших обласних організацій інвалідів в Україні. Очолила її інвалід І групи Луїза Олександрівна Скринник, що керувала ДООІ до листопада 1996 р. В наступні роки організацію очолювали інв. 1гр. на візку Валентина Андріївна Чайка,  інв. 2гр. Сергій Васильович Д'яченко,  інв. 1гр. на візку Ольга Олексіївна Курінна.  В жовтні 2004 року головою організації була обрана Поламарчук Надія Степанівна, інвалід І групи, в 2009 році рішенням Конференції ДООІ ГО ВО СОІУ Надія Степанівна переобрана Головою на другий термін.

         ДООІ брала участь у всіх, без винятку, з'їздах та заходах СОІУ, починаючи з  установчої конференції, обговореннях законопроектів, пікетуваннях Верховної Ради, Всеукраїнських акціях, фестивалях, виставках тощо. Виступала ініціатором власних цікавих проектів:

      - Десять років поспіль на Донеччині проводиться автопробіг молодих інвалідів «Дорогу подолаємо разом!», присвячений Дню молоді. Кожен рік автопробіг має певну тематичну спрямованість: «За право на освіту!»(2007р.), «За право інвалідів на санаторно-курортне лікування!»(2008р.), «За право інвалідів на технічні засоби реабілітації!»(2009р.) тощо.  

         - Щороку серед місцевих спортивних команд розгортається запекла боротьба за право взяти участь у Всеукраїнській спартакіаді. Найкращих визначають на місцевому, районному рівні, кінцевий етап – обласна триденна спартакіада «Азовські ігри». Збірна області- неодноразовий переможець та призер всеукраїнських змагань. Організація пишається паралімпійськими чемпіонами, зоряний шлях яких починався саме з участі у громадському русі області.

         -  Заходи Молодіжного комітету ДООІ вийшли  останнім часом далеко за межі області. Це – конкурс «Краса без обмежень», в якому в 2009р. взяли участь 11 красунь на візках з 7 областей України, це щорічний Міжнародний Молодіжний Форум в Юр'ївці (до 500 чол. учасників) .  Створена молодим викладачем ДІТМ МНТУ,  інв. 1гр . на візку, Олександром Чапським, соціальна  Інтернет- мережа invalend.com.ua об'єднує тисячі користувачів Інтернет – послуг, молодих інвалідів з різних куточків України і ближнього зарубіжжя. 

 

         Представник ДООІ входить до складу ревізійної комісії ГО ВО СОІУ, ДООІ представляє інтереси людей з обмеженими можливостями у складі Регіональної комісії з питань діяльності підприємств громадських організацій інвалідів Донецької області, регіональної Міжвідомчої координаційної ради з питань ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, у жіночих та молодіжних організаціях. ДООІ плідно співпрацювала з обласними відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів, "Інваспорту", Головним управлінням праці і соціального захисту населення облдержадміністрації, благодійними фондами, народними депутатами, обласною держтелерадіокомпанією, де шість років поспіль виходить цикл передач "Повір у себе".

             Донецька обласна організація інвалідів об'єднує понад 76 тисяч членів, що згуртовані у 112 місцевих та районних організаціх. Кожна з цих організацій самостійно визначає пріоритети своєї діяльності. Це може бути трудова або медична реабілітація, робота з дітьми інвалідами або молоддю, реалізація цивільних прав, створення реабілітаційних центрів, клубів за інтересами  або об'єднань за ознакою інвалідності, тощо. Наприклад, Донецька обласна Шахово-шашкова Асоціація "Чорні Слони"(м. Донецьк), Союз молодих інвалідів "Луч света" (м.Маріуполь), громадська організація  «Надія дитини». Однак переважають міські організації інвалідів, де проводиться робота відразу за декількома напрямками. Всі структурні підрозділи організації оснащено мобільним зв'язком, факсами, більшість має необхідні для роботи приміщення, оргтехніку, Інтернет, електронну поштову скриньку, власні сайти.

 

        Серед найбільш вагомих  подій останніх років:

-           відкриття першого в Донбасі доступного Палацу культури;

-   аснування першого в Донбасі Центру духовно - інтелектуального розвитку та професійної реабілітації молоді з обмеженими фізичними можливостями;

-       створення інституту радників перших керівників з соціальних питань, що є великим кроком вперед на обраному організацією курсі взаємодії  з владою;

-        створені і плідно працюють обласний, міські та районні комітети доступності, організація приймала участь в усіх всеукраїнських заходах програми «Безбар'єрна Україна» - семінари, Комітетські слухання, наради, зокрема при Президенті та Прем'єр міністрі України, проведення громадського моніторингу доступності області;

-     при соціально важливих об'єктах області створені Координаційні ради: санаторій для спинальників  «Слов'янський», Донецька обласна лікарня відновлюваного лікування (ДОБВЛ) , Донецьке протезне підприємство т.інш. Разом з керівництвом відповідних закладів активісти організації вирішують складні проблеми фінансування, переобладнання, налагодження роботи в непростих сучасних умовах.

 

            Рада ДООІ, її Комітети, Координаційні ради, Комітети доступності, інститут радників – це потужна система залучення членів організації до активного суспільного життя, школа лідерства, міцні важелі взаємодії з владою у вирішенні проблем інвалідів як області, так і всієї України.

 

Так, найважливішим здобутком організації за 2009р. можна вважати:

-         ДОЛВЛ уперше за 30 років існування отримала державну підтримку, а інваліди з найважчими формами ураження хребта та їх наслідками з усієї країни – можливість безкоштовного лікування;

-          Збережено унікальні санаторії для спинальників. Вперше за п'ять останніх років санаторії не простоюють на початку року, вчасно закуплені путівки. В санаторіях ведеться реконструкція, в «Слов'янському» встановлено автономну систему опалення.

         Один з головних пріоритетів ДООІ – гласність і відкритість в роботі. Всі засідання Ради, Президії Ради, Комітетів та Координаційних рад проводяться в режимі «відкритих дверей».  У 1999 році до 10 річниці ДООІ було впорядковано збірку газетних статей і матеріалів із проблем життя інвалідів області "На зламаних крилах". В жовтні 2001 року було створено Прес центр ДООІ, який протягом двох років регулярно висвітлював перебіг подій у щомісячних випусках "Вісника ДООІ". У грудні 2004 р. Прес - центр розпочав випуск власної газети "Берег надежды", в листопаді 2008р. газета отримала всеукраїнський статус. Передплатний індекс 37602. Постійно ведуться рубрики «В організаціях ГО ВО СОІУ», «20 років ГО ВО СОІУ», «Свобода слова».  E-mail організації :    linelife7@mail.ru, редакції газети:   baterfi 3 @ rambler.ru.  Сайт організації dooi.h18.com.ua

           За самовіддану і звитяжну працю лідери організації відзначені державними нагородами, відзнаками Президента, Прем'єр Міністра України, Мінпраці, ГО ВО СОІУ, подяками, грамотами інших  державних установ і організацій.

Голови комітетів  ДООІ ВОІ СОІУ:

1. З підприємницької та виробничої діяльності – Кустарьова Валентина Володимирівна.

  1. З інформаційної політики і зв'язкам зі структурними підрозділами – Сидоренко Ірина Василівна.
  2. З спорту – Сахарова Катерина Михайлівна.
  3. З культурно-масової роботи – Партакела Ольга Андріївна.
  4. З молодежної політики – Святошенко Віталій Олександрович.
  5. Із  захисту прав материнства і дитинства–Воробей Валентина Іванівна.
  6. З реабілітації-  Курінна Ольга Олексієвна.

 Голови координаційних  Рад ДООІ ВОІ СОІУ

  1. При протезному підприємстві –Землянкін Володимир Леонідович.
  2. При санаторії «Слов'янський» - Богачов Олександр Вікторович.
  3. При ДОЛВЛ –Яковенко Олександр Володимирович.

4. По роботі інтернатів і будинків інвалідів –Вайнман Ігор Нусікович.

            Організація чисельна, коло питань, що вирішується, дуже широке, тому Рада ДООІ прийняла рішеннян щодо збільшення кількості заступників голови організації.

         Загальна задача для всіх заступників – представництво організації на різноманітних заходах, як у структурних підрозділах, так і в тих, що запроваджуються владою: наради, круглі столи, тощо. Розподіл ведеться, загалом, за територіальним принципом, та, звичайно,  за обставинами .

Особисто:

Фоміна Світлана Олександрівна – перший заступник.

 Головна задача – організаційна  робота:

Відповідає за напрямки:

-  робота з молоддю  - дозвілля, освіта, спілкування;

-  інформація та зв'язок  із структурними підрозділами.

Землянкін Володимир Леонідович.

     Головна задача – визначення стратегії роботи Координаційних Рад организації при найважливіших соціальних об'єктах.

     Відповідає за напрямки:

     -   працевлаштування інвалідів;

     -  виробнича і підприємницька діяльність організації, створення нових, працездатних підприємств інвалідів;   

Сахарова Катерина Михайлівна.

      Головна задача – допомога організаціям в пошуку джерел фінансування – написання  міні-проектів, участь у конкурсах на отримання грантів и т.п.

      Відповідає за напрямки:

- фізкультурно- масова робота, організація відпочинку і оздоровлення активістів організації ;

- культурно- масова робота (Комітет по культурі і духовності)

Гур'єва Галина Степанівна.

       Головна задача– розробка стратегіі і методів роботи організаціі і її Ради – пріоритетні напрямки, розробка заходів, які спрямовані на вирішення задач, що стоять перед організацією. Створення  Ради Старійшинх, що акумулює досвід ветеранів інвалідного руху.

            Відповідає за напрямки:

- робота із сім'ями, що мають дитину - інваліда;

- робота з інвалідами, що мешкають в соціальних закладах.

          Такий, якщо говорити кількома словами, приблизний портрет Донецької обласної організації інвалідів, яка прагне бути в епіцентрі соціальних процесів, власноруч впливати на демократичні зміни і події у суспільстві і головні здобутки якої, безперечно, ще попереду.

 адреса організації:

84302 Донецька обл.                 тел: ф.(0626)Ф.41-34-59
м. Краматорськ                                                      41-03-92
вул. Шкільна , 14                       e-mail: linelifedooi@ukr.net