Полтавська обласна організація інвалідів

poltava

 

Голова організації  Чумак Сергій Андрійович

 

    Полтавський обласний осередок інвалідів (ПООІ) був заснований 17 січня 1999 року, 13 березня 2000 року він був легалізований, працює як структурний підрозділ Всеукраїнської організації інвалідів «"Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"».Робота організації присвячена сприянню досягненню інвалідами рівних з іншими громадянами України можливостей для участі у всіх сферах суспільного життя, задоволенню та захисту законних соціальних, економічних, вікових та інших інтересів її членів. Організація поєднала 5783 інваліди різних нозологій, які зареєстровані в підпорядкованих Кременчуцькому, Диканьському, Полтавському, Лубенському, Гадяцькому, Машівському, Чорнухінському, Ново – Санжарському, Зіньківському, Кобеляцькому, Пирятинському, Лохвицькому, Карлівському, Оржицькому, Хорольському, Котелевському, Шишацькому, Семенівському, Миргородському,  районних осередках інвалідів Полтавської  області. Крім цього, ПООІ у своєму складі має обласних колективних та індивідуальних членів організації з міста Полтава.

   Головою організації є Чумак Сергій Андрійович, інвалід І групи Збройних Сил, який 25 років займає керівні посади в громадських організаціях інвалідів. За його безпосередньої участі в області створено 25 організацій, що займаються захистом прав людей з обмеженими фізичними можливостями в різних сферах. Він постійно працює над втіленням програм, що пробуджують ініціативу інвалідів і змушують їх займати активну життєву позицію.

   В організації постійно працює безкоштовна юридична консультація, проводяться психологічні консультації, тренінги з практикуючим психологом. В роботі також приділяється велика увага інформуванню суспільства про становище людей з обмеженими можливостями через всеукраїнську передплатну газету "Сила духу" (підписний індекс 91664), що допомагає підняти соціальний статус як організацій інвалідів, так і самих інвалідів. Вона розповсюджується накладом більш як 8000 примірників по всіх районах Полтавської області та інших областях України. Основна інформаційна направленість – надання необхідної інформації для людей з обмеженими можливостями. На її шпальтах публікуються законодавчі акти, що вирішують проблеми інвалідів, матеріали про благодійність та волонтерство, твори інвалідів, листи, висвітлюється співпраця з державними органами, творчі конкурси, спортивні змагання, проведені ПООІ та обласними організаціями інвалідів. Газета проводить інформаційні кампанії на захист та підтримку інтересів людей з обмеженими можливостями, збирає інформацію про їх положення в Полтавській області та Україні, впливає на органи влади з метою прийняття рішень на користь членів організації, відкликається на найбільш актуальні теми життя інвалідів та їх організацій, започатковує заходи по розширенню участі інвалідів у суспільнополітичному житті. Газета постійно збільшує свій тираж, набирає все більшої популярності серед людей з обмеженими можливостями по всій Україні. Газета має своїх постійних кореспондентів у 21 районі області та в шістьох обласних центрах. Обізнаності людей з обмеженими можливостями в законодавчій, правовій галузях сприяє  не тільки те, що ми випускаємо свою газету, а ще й те, що наша організація має можливість публікації своїх матеріалів в інших ЗМІ та на телебаченні.  Oрганізація має змогу поширювати інформацію про результати роботи та висвітлення  заходів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів(фестивалі, спартакіади, конкурси, концерти, круглі столи серед голів організацій, літні табори, організація відпочинку та реабілітаційних заходів і т. ін. 

   Організація проводить чималу роботу по розвитку рекреаційного спорту, організує спортивні заходи в містах та селах Полтавщини, в яких беруть участь як жінки, так і чоловіки, які мають інвалідність. Велику популярність мають змагання з дартсу, присідань,  годинного бігу, настільного тенісу, більярду, шахів, шашок, легкої атлетики, важкої атлетики, плавання. В 2009 році започатковано проведення навчальних фізкультурно-спортивних таборів для інвалідів.

   В ПООІ за рахунок грантів працюють комп'ютери, кожного тижня від 3 до 7 інвалідів мають змогу користуватися Інтернетом і здобувати навички роботи з комп'ютером. Крім цього, організація виступає партнером з іншими

   ПООІ проводить семінари для керівників та активістів організацій, на яких вони вивчають законодавчі акти, що стосуються інвалідного руху, ефективного фандрейзингу, передового досвіду роботи.

  Зараз створюється потужна мережа організацій на новій законодавчій базі, яка більш ефективно займатиметься вирішенням різних життєвих проблем, що виникають перед інвалідами.

   Юридична адреса організації: 36023 м. Полтава, бульвар Маршала Конєва 6/1, оф.3

«Творчими стежинами Миколи Васильовича  Гоголя»

Шишаччина… Чарівний край! Ця земля  славиться не лише своєю чарівною природою, щедрими ланами та  високими врожаями, а й дала життя геніальним митцям, надихаючи їх на творчість.
   205 років тому у колишній Василівці (тепер село Гоголево) народився та жив геніальний письменник М.В. Гоголь. Із рідного краю Микола Васильович брав красу природи, неповторні картини життя для поетичних роздумів про улюблену Україну. Микола Васильович любив багато подорожувати, та кожна його подорож закінчувалася прагненням повернутися додому. Спів птахів, солодкий смак свіжої джерельної води, росяні ранки завжди кликали його додому, у рідну Василівку. День свого народження Микола  Васильович  Гоголь відзначав 1 квітня. І тому вже стало традицією на початку квітня проводити наукові конференції, мистецькі заходи, присвячені цій даті.
   З метою популяризації самодіяльного мистецтва, утвердження принципів миру, добра та гуманізму Шишацьким  місцевим осередком Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України» за підтримки національного музею-заповідника М.В. Гоголя, ПООВОІСОІУ, Шишацького районного будинку  культури, відділу культури та  туризму Шишацької  РДА та Шишацького територіального центру до 205-ї річниці від  Дня народження  Миколи Васильовича  Гоголя було  організовано та  проведено міжрайонний мистецький захід для людей з  обмеженими фізичними можливостями «Творчими стежинами  М.В. Гоголя»
   У цей урочистий  день до гоголівської садиби завітали численні шанувальники творчості геніального майстра і з Диканського, Новосанжарського, Лубенського, Полтавського, Семенівського та Шишацького районів. Присутні вшанували пам’ять письменника покладанням квітів до його погруддя. Всі присутні стали учасниками цікавого театралізованого дійства «В гостях у Гоголя». Гостей свята зворушили розповіді та спогади «Матері та молодшої сестри письменника». Після цікавої екскурсії на імпровізованій сцені відбувся концерт творчості. Традиційно, урочистості розпочалися уривком із повісті М.В. Гоголя «Невский проспект», який майстерно продекламувала АлінаДерій (смт. Шишаки). Урочисті миті із земляками М.В.Гоголя розділили в.о. голови Шишацької РДА Чоп Ю.О., зі словами привітання звернулися радник голови  обласної ради Колесніков О.Є., голова ПООВОІСОІУ – Чумак С.А., завідуючий відділом експозиції Єнко Я.М. та голова Шишацького місцевого осередку інвалідів Білокіз І.В.
   Неповторною та  професійною майстерністю вразили  виступи працівників Шишацького РБК. На «біс» приймали виступ ансамблю «Дівчата» та соліста Сергія Костенка, щиро вразив глядачів виступ народного фольклорно-етнографічного гурту «Чорнобривець»  Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського. Перед справжніми професіоналами не поступався аматорський колектив із Семенівського району ансамбль «Надія». Вражаючими  були  виступи читців віршів із Новосанжарського і Лубенського районів. Учасники  були зворушені акапельним співом Людмили Павлик із Лубенського району. На завершення всі присутні заспівали разом із автором та  виконавцем Сергієм Чумаком всім улюблену  пісню «Мрія, моя мрія», яка стала  візитною карточкою нашої організації. Швидко промайнув час… підійшов до завершення творчий захід, присутні були в захваті від прослуханого концерту. За такі чудові хвилини ми  безмежно вдячні колективу Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, який завжди щиро приймає нас, працівникам районного відділу культури, народному фольклорно-етнографічному гурту «Чорнобривець», Шишацькому територіальному центру, який надав нам змогу скористатися послугами соціального таксі. Влада Шишацького району  ніколи  не стоїть  осторонь проблем людей з обмеженими фізичними  можливостями. І які складні часи не були б – знаходить можливість у матеріальній і  фінансовій підтримці Шишацької громадської організації інвалідів. Ми не говоримо прощавайте, а лише – до зустрічі! 

Голова Шишацького місцевого осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів»

Білокіз І.В. 

8.04.2013. 

Змагання в Шверині — школа організаторського мистецтва


  Автобус гуркотить дорогами України, мчиться через автобан Польщі і, петляючи по вузеньким, але бездоганним дорогам Німеччини прибуває в сільце Камбс. По нашому його більше можна було б назвати хуторком, бо кілька садиб, а за кілометри більш ніяких споруд, тільки поля, та ген-ген вітряки і краєчок лісу. Однак команда Чернівців — переможец ІХ Всеукраїнської Спартакіади з рекреаційних видів спорту та супроводжуючі її вболівальники були приємно вражені сільським сервісом готелю, якого не мають наші навіть респектабельні готелі. Все зроблено доступним для інвалідних візків, все продумано, компактно, зручно, хазяїн Дітер радушний і приємний, після рясного дощу грони бузку звисають і проміняться діамантовими капельками в променях сідаючого сонця. Завтра змагання, які будуть екзаменом нашої зрілості. І це будуть не тільки змагання - ми посли нашої країни, тому всі лягали спати трохи збудженими, хоч Микола Рошко, як керівник команди, доклав всіх зусиль для підтримки бойового духу спортсменів. На ранок автобус за дві години доставив нас до столиці землі Мекленбург-Передня Померанія, найменшої, але найкрасивішої столиці землі Німеччини в якої навіть парламент засідає в середньовічному замку. У всіх розбігалися очі від багаточисленних учасників змагань, які мали різні нозології. Минулого року їх було 250, а цього - 420. Новий величезний спортивний зал виявився доречним для прийняття багатоборства. Але основна церемонія відкриття відбулася в центральному залі. Відкривали її начальниця спілки інвалідного та реабілітаційного спорту Моніка Кнауер та Президент міністрів землі Мекленбург-Передня Померанія Ервін Селлерінг. Він привітав всіх присутніх з спортивним святом і побажав всім отримання якнайбільшого задоволення від цього. Не обминув він увагою і українську команду. У своєму виступі він підкреслив, що така активність в непростий час робить велику честь для нашої держави.
   Змагання розпочалися одночасно в чотироьох залах. Баскетбол на візках, хокей на електричних візках, міні-футбол, їзда на сегвеях, “Троммель проект” (змагання з барабанного дробу на різноманітних речах) були в залі відкриття. Боча і фехтування мали свій павільйон. Теніс настільний для візочників і не візочників теж проводився в окремому приміщенні. А багатоборство розмістилося в величезному залі. Тут і змагання на тренажерах, і гонки на візках, і біг з перешкодами, і стрибки в довжину з місця, і піднімання гир, і кидання м'яча в круги не могли зайняти всього залу, залишивши вільною зону для стрибків в висоту і ще цілу третину залу на якій можна встановити гарне футбольне поле. Ставало ясно, що перспективи проведення і розвитку такого спортивного свята досить великі. І коли дивишся як інваліди найрізноманітніших нозологій змагаються в різних видах спорту — розумієш наскільки правильна і грандіозна постановка питання по реабілітації людей з інвалідністю. Наші спртсмени виступили прекрасно. Одноосібним лідером в змаганнях по настільному тенісу серед візочників став Сергій Трошин, срібним призером cеред чоловіків став Георгій Остафій, серед жінок — Ганна Рутковецька стала третьою. Дві команди по бочі зайняли четверте й одинадцяте місце, що дуже не погано для початкового етапу. Успіх команди відбувся завдяки злагодженій роботі Комітету по спорту ГО ВО СОІУ та Голови Чернівецького обласного осередку ГО ВО СОІУ Рошко Миколи.
Сергій Чумак

 

Діяльність Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів
“"Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України"” в 2014 році

Posted on Квітень 27, 2015

Полтавський  обласний  осередок  Всеукраїнської  організації  інвалідів «Союз  організацій  інвалідів  України» не  комерційна,  не  політична, але  об’єднуюча  організація, яка присвячує  свою  роботу у  напрямку  досягнення інвалідами рівних  з  іншими  громадянами України можливостей  для  участі  у  всіх  сферах  суспільного  життя, задоволення  та  захист  законних  соціальних, економічних, вікових  та  інших  інтересів  її  членів. За  2014  рік  Полтавським  обласним  осередком  ВОІ  СОІУ  для  людей  з  обмеженими  фізичними  можливостями були  проведені різноманітні  заходи  в  селах, селищах, містечках, містах. Географія  місць  проведення  об’єднує  більшість  районів  області.

Надання безкоштовних юридичних послуг

   В організації проводиться постійний прийом людей з інвалідністю та надаються безкоштовні юридичні консультації.

Спортивна реабілітація                          


                                                                                            Надзбр_1

Х Відкрита Всеукраїнська Спартакіада ГО ВО СОІУ,   Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Затока, ст. Лиманська, база “Надзбруччя” (8 – 12 вересня).

                                                                                 Шверин_2

                                                                                  Спортивні змагання в Шверині, Німеччина.

                                                                                              Обласні  спартакіа

                                                                                 Наріжжя_3

с. Наріжня   Семенівський  район (26 – 29 серпня  2014 р.)м. Зіньків ( 28 листопада  2014 р.). Приймали участь 252 особи. Особливістю проведення спартакіад є впровадження нових нетрадиційних видів спорту (боча, скелелазіння, крокет, командні естафети з перешкодами та інші).

                                                  Кременчук_4Кременчук__4

                                         Відкрита обласна Спартакіада з рекреаційних видів спорту (22 травня 2014 р.) м. Кременчук.

 Пробіг_5

 Щорічний  пробіг «Біг  заради  життя» стадіон  Ворскла  м. Полтава (перша  неділя жовтня). 158 учасників.

На  базі  Фізкультурно-спортивного клубу «Візок» були  проведені  обласні  змагання  з  більярду (29 листопада 2014 р), з  армспорту (26 березня 2014 р.). 53 учасники
 Творча реабілітація

Обласні  фестивалі:

тв. р._6

 «Крила надії» м.Пирятин (26 березня 2014 р.), «Древній  Пирятин»  м. Пирятин (3 – 4 липня 2014 р.), 

тв. реаб._6 
«Масляна», м.Полтава (28 лютого 2014 р.), «З  мрією  в  серці» Полтава (5 жовтня 2014 р.),  «Сузір’я мрій» м. Лубни (28  листопада 2014 р.)
–  відбір  на  Всеукраїнський  фестиваль в  м. Київ.  357 учасників.

Творчий  фестиваль «Бузковий  гай»  смт. Диканька.(12 травня 2014 р). 212 учасників.

 Варен_7

 Міжнародний фестиваль хорових колективів в м. Варен (Мюріц)земля Мекленбург, Німеччина (16 – 21 вересня).

 Туризм

 орієнтув_8

Всеукраїнські  турніри  зі  спортивного  орієнтування  м. Лубни (3 жовтня 2014 рік).

  

                                                   сплавсплав_8

 Туристичний  сплав  на  р. Ворскла  Котелевський  район  (15 – 18  липня  2014 рік). 

 Відпочинок

                                                                                 пляж_9

На березі  р. Ворскла (м. Полтава)  в  літній  період  відкритий  ІІІ  пляж  для  людей  з   вадами  здоров’я, який має пристосування для інвалідів на візках.Найбільші  досягнення  протягом  року: 

Представники з Семенівської районної організації інвалідів отримали дипломи 2 ступеню – М. Буланний та К. Клименко, 3 ступеня К. Осіян на Міжнародному фестивалі творчості людей з обмеженими можливостями «Вітебськ – 2014» в рамках 23 Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов’янський базар».

10 досяг_110_дос2

§  На спортивних змаганнях у Шверині (Німеччина) представники Чернівецького обласного осередку ГО ВО СОІУ стали:  лідером в змаганнях по настільному тенісу серед візочників (Сергій Трошин), срібним призером cеред чоловіків (Георгій Остафій), серед ж

інок — Ганна Рутковецька стала третьою.Конкурси

Конкурс творів серед людей з інвалідністю «Найкращий твір про життя людей з інвалідністю» (квітень – вересень 2014 р.).Тема конкурсу – Найкращий твір про життя людей з інвалідністю. (І місце – Надія Дяченко, ІІ місце – Тетяна Ващенко, ІІІ місце – Галина Несмашна, Надія Лєнц).

конк конк_2конк_3

Конкурс інтелектуалів (липень – вересень 2014 р.)

1 місце – Гордієнко Олена Миколаївна м. Полтава, 2 місце – Букша Антоніна Петрівна, с. Калинів Міст Пирятинського району Полтавської областІ, 3місце – Качанова Оксана Олександрівна, м. Первомайськ Миколаївської області, інвалід І групи.

 Круглий стіл

11_кр.стіл

«Дотримання в регіоні положень Конвенції ООН про права інвалідів – нагальна потреба всього суспільства»,
м. Полтава (18 листопада 2014 р.)

 Засідання

12_зас. Більськ

Розширене засідання Обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур, що утворений і діє при Полтавській обласній державній адміністрації.

 12_засід.

 Навчальна науково-практична конференція з розвитку туризму серед осіб з інвалідністю, на базі Більського урочища в Котелевському районі.

 ЗМІ  

Приділяється  велика  увага  інформуванню  суспільства  про  становище  людей  з  обмеженими  можливостями через  Всеукраїнську  передплатну  газету  «Сила  Духу», що  допомагає  підняти  їх  соціальний  статус. За 2014 рік випущено 48 номери газети “Сила духу” загальним накладом 72 245 штук.

Великий  вклад  в  розвиток  інвалідного  руху  зроблений  за  останні  роки,  не винятком  став  і  цей  рік.  Це  безпосередньо  заслуга  представників  обласного  осередку  інвалідів  та  його  керівника  Чумака  Сергія  Андрійовича,  який  уже  понад 20  років  очолював   міську, нині  обласну  організації  ВОІ  СОІУ  в  м. Полтава.
 07/12/15

Наша сила в єдності. 

 

Як часто ми роздумуємо над тим, за що повинні бути вдячні? Багато хто на перше місце зазвичай ставить матеріальні цінності, і ми все  рідше і  рідше отримуємо задоволення від краси заходу сонця, запаморочливого запаху троянди, неповторного співу жайворонка, від спокійних теплих і дружніх стосунків тих, хто знаходиться поруч. Тому саме час змінити погляд на навколишній світ, поставити за мету: помічати в усьому добре, допомагати ближньому, виявляти співчуття, просто дарувати одне одному тепло, та  гарний настрій.

З таким настроєм  крокує по життю наша Всеукраїнська громадська організація  інвалідів Диканщини. З кожним роком ми все більше прикладаємо зусилля для того, щоб створювати теплу атмосферу як для себе, так і для тих, хто  цього потребує.  Для когось день інваліда не є святом, можливо в якійсь мірі так, бо,  що то за свято коли маєш проблеми зі здоровям?  Та це є доброю нагодою переглянути зроблені справи,  не секрет що хочемо гарно і  змістовно відпочити. Тож дякуємо  ПП  Гордієнко В.П., керівнику кафе «Діалог» за надання приміщення та теплий прийом  і якісне обслуговування. Лідії   Григоренко за організаційну частину. Ірині Кравченко за художньо- музичне оформлення заходу. Всім  учасникам членам організації, гостям,  та волонтерам за активну участь. А ще ми мали чудову нагоду відвідати вдома Шило С.П. поспілкуватися з нею, переглянути фото з чудовими вишивками,  в дарунок залишили  пісню «Вишиванка», яка (з її слів) дуже підняла настрій.  А нам вона залишила чудові враження про себе, як жінка з великої літери, чудова майстриня, хороша мама, турботлива бабуся, яка не зважаючи  на свої недуги, є чудовим прикладом для нас молодшого покоління .Тож не зважаючи на статус і вік,   давайте будемо підтримувати один одного, побільше спілкуватися  бо  дійсно наша сила,  в єдності.

 

Анжела Кравченко

Інвалід ІІІ групи

 

 

 

 

 

 

 

                        
ДіяльністьПолтавського обласногоосередкуВсеукраїнськоїорганізаціїінвалідів
“Союз організаційінвалідівУкраїни” в 2015році
                    Полтавський  обласний  осередок  Всеукраїнської  організації  інвалідів «Союз  організацій  інвалідів  України» не  комерційна,  не  політична, але  об’єднуюча  організація, яка присвячує  свою  роботу у  напрямку  досягнення людьми з  інвалідністю рівних  з  іншими  громадянамиУкраїниможливостей  для  участі  у  всіх  сферах  суспільного  життя, задоволення  та  захист  законних  соціальних, економічних, вікових  та  інших інтересів  її  членів. За  2015  рік  Полтавським  обласним  осередком  ВОІ  СОІУ  для  людей  з  обмеженими  фізичними  можливостямибули  проведені різноманітні  заходи  в  селах, селищах, містечках, містах. Географія  місць  проведення  об’єднує  більшість  районів  області.
Надання безкоштовних юридичних послуг
   В організації проводиться постійнийприйом людей з інвалідністю та надаються безкоштовні юридичні консультації.
 Спортивна реабілітація
Х ВідкритаВсеукраїнськаСпартакіада ГО ВО СОІУ,   Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Затока, ст.Лиманська, база “Надзбруччя” (24 червня по 3 липня).
  Обласні  спартакіади:
с. Наріжня   Семенівський  район (1316липня  2015 р.),  Приймали участь 158 особи. Особливістюпроведенняспартакіад є впровадженняновихнетрадиційнихвидів спорту (боча, крокет, командніестафети з перешкодами та інші).
 м.ЧервонозаводськеЛохвицкого району ( 16 – 17 серпня 2015 р ). Спартакіада з рекреаційних видів спорту де прийняли участь 61 особа ( боча, бомбаскет, городки, дарц, шахи, шашки, малий теніс та інші ) 
 
 ТВОРЧИМИ СТЕЖКАМИ М.В.ГОГОЛЯ
 26березня 2015 року у Національномузаповіднику -музеїМ.В.Гоголявідбувсямистецькийзахід для людей з обмеженимифізичнимиможливостями «ТворчимстежкамМ.В.Гоголя».
Вже стало доброю традицієюзустрічатися на батьківщиніМ.В.Гоголя, у родинномугніздіГоголів-Яновських, 5-й рікпоспіль.
Працівники музею та господаріурочистогодійствадоброзичливо  зустрілишанованих гостей ізПолтави, Лубен, Семенівки, Чутового, Карлівки, Кременчука, Хорола, Шишак. Всьогоблизько 50 чоловікприїхали з різнихкуточківПолтавщинивзяти участь у мистецькомудійстві.

Мистецькийзахідрозпочавсядавньоюукраїнськоютрадицією з врученнякороваю гостям. 
До аудиторіїзвернувся заступник головирайонної ради Чмир В.С.
Віннаголосив на тому, що не слідзабувати і про величезнийтворчий і трудовийпотенціалцих людей. Багато людей з особливими потребами берутьактивну участь у суспільномужиттінашого району, продовжуютьпрацювати, займаються спортом, відвідуютьвсілякігуртки, творчорозвиваються, займаютьактивнугромадянськупозицію. При всіхнинішніхнегараздах, якіспіткали нашу країну, якщо народ співає і танцює-віннепереможний!
Ось Ви всі - це приклад мужності, терпіння, витримки,  прагнення до перемоги над собою. Ви, щераз  всім доводите, щожиттяпрекрасне, наповненефарбами, і щовсуперечвсьомупотрібноповноцінножити!
Керівники району привіталиізмистецьким  святом всіхприсутніх в залі! Побажалиміцногоздоров’я, бадьорості духу і оптимізму, сімейного затишку, поваги і любові, щоб Бог берігвсіх на життєвих шляхах.
У заходіактивну участь взяв голова ПолтавськогообласногоосередкуВсеукраїнськоїорганізаціїінвалідів «Союз організаційінвалідівУкраїни» Чумак СергійАндрійович. Вінзвернувся з промовою до своїхпобратимів. Вручив Почесніграмоти за сприяння та взаємодію з громадськоюорганізацієюінвалідів, вирішенніїхніх проблем і залучення до активного суспільногожиття директору заповіднику –музею М.В.ГоголяЄнко Л.Д. та голові районного осередкуінвалідівБілокіз І.В.
Урочистівиступиперепліталися з концертними номерами самих же гостей. Вони читали вірші, гуморески, співалипісень.
Скільки добра, віри і оптимізмувипромінюютьїхобличчя, а позитиву хватить на цілийСвіт!
Знаходячисьпоручіз ними, хочеться забути про всісвоїпроблеми і негаразди. В порівнянні - цих проблем не повинно існувати!
Керівникпрес-службирайдержадміністрації Хаустова Є.В.
 м.Лубни (03-06 червня 2015 року)Віткритий практичний семінар «Розвиток і впровадження сучасних реабілітаційних технологій для людей з інвалідністю»-Цей семінар був ефективний для оздоровлення та реабілітації інвалідів та залучення їх до активного життя. І також відбулися«Віткріті Всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування.» В якому взяли участь 170осіб.Під час змагання були встановленні дружні стосунки між інвалідами різних регіонів Україні та інших держав.
 смт Котельва (19-23 липня 2015 року) відбувся Віткритий практичний семінар «Методи й шляхи реалізації ст.30 Конвенції про права інвалідів в життя»
 ЗМІ  
Приділяється  велика  увага  інформуванню  суспільства  про  становище  людей  з  обмеженими  можливостями через  Всеукраїнську  передплатну  газету  «Сила  Духу», що  допомагає  підняти їх  соціальний  статус. За 2015ріквипущено 48 номеригазети “Сила духу” загальним накладом 72 245 штук.
За 2015 рік було отримано коштів від центрального офісу організації – 63 700 грн., від Полтавскої ОДА – 90 тисяч, грантові кошти – 130 тисяч, від спонсорів – 20 тисяч, членські внески – 25 тисяч. Всього 328 700 грн. На проведення заходів, матеріальну винагороду працівникам, оплату офісних витрат, комунальні платежі, випуск газети «Сила духу», оплату відряджень, транспортні послуги, витрачено 328 700 грн.
Великий  вклад  в  розвиток  інвалідного  руху  зроблений  за  останні  роки,  не  винятком  став  і  цей  рік.  Це  безпосередньо  заслуга  представників  обласного  осередку  інвалідів  та  його  керівника  Чумака  Сергія  Андрійовича,  який  уже  понад 27  років  очолював   міську, нині  обласну  організації  ВОІ  СОІУ  в  м. Полтава.
 адреса організації:
36000 м. Полтава                                    тел: 
(0532) 56-95-60, ф. 56-95-60, 22-48-83

вул.Соборна45 оф.105                           sergiy229@ukr.net
Звіт про роботу Полтавського ОО ВО СОІУ за 2018 рік

   В організації постійно працює безкоштовна юридична консультація, проводяться психологічні консультації, тренінги з практикуючим психологом. В роботі також приділяється велика увага інформуванню суспільства про становище людей з обмеженими можливостями через всеукраїнську передплатну газету "Сила духу" (підписний індекс 91664), що допомагає підняти соціальний статус як організацій інвалідів, так і самих інвалідів. Вона розповсюджується накладом більш як 8000 примірників по всіх районах Полтавської області та інших областях України. Основна інформаційна направленість – надання необхідної інформації для людей з обмеженими можливостями. На її шпальтах публікуються законодавчі акти, що вирішують проблеми інвалідів, матеріали про благодійність та волонтерство, твори інвалідів, листи, висвітлюється співпраця з державними органами, творчі конкурси, спортивні змагання, проведені ПОО ВОІ СОІУ та обласними організаціями інвалідів. Газета проводить інформаційні кампанії на захист та підтримку інтересів людей з обмеженими можливостями, збирає інформацію про їх положення в Полтавській області та Україні, впливає на органи влади з метою прийняття рішень на користь членів організації, відкликається на найбільш актуальні теми життя інвалідів та їх організацій, започатковує заходи по розширенню участі інвалідів у суспільнополітичному житті. Газета постійно збільшує свій тираж, набирає все більшої популярності серед людей з обмеженими можливостями по всій Україні. Газета має своїх постійних кореспондентів у 21 районі області та в шістьох обласних центрах. Обізнаності людей з обмеженими можливостями в законодавчій, правовій галузях сприяє  не тільки те, що ми випускаємо свою газету, а ще й те, що наша організація має можливість публікації своїх матеріалів в інших ЗМІ та на телебаченні.  Окрім цього видання має електронну версію в соц. Мережі   фейсбук

https://www.facebook.com/Всеукраїнська-газета-Сила-Духу-  193532510983236/info?tab=page_info§ion=web_address

  Oрганізація має змогу поширювати інформацію про результати роботи та висвітлення  заходів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів(фестивалі, спартакіади, конкурси, концерти, круглі столи серед голів організацій, літні табори, організація відпочинку та реабілітаційних заходів і т. ін.

   Організація проводить чималу роботу по розвитку рекреаційного спорту, організує спортивні заходи в містах та селах Полтавщини, в яких беруть участь як жінки, так і чоловіки, які мають інвалідність. Велику популярність мають змагання з дартсу, присідань, годинного бігу, настільного тенісу, більярду, шахів, шашок, легкої атлетики, важкої атлетики, плавання. В 2009 році започатковано проведення навчальних фізкультурно-спортивних таборів для інвалідів.

   ПОО ВОІ СОІУ проводить семінари для керівників та активістів організацій, на яких вони вивчають законодавчі акти, що стосуються інвалідного руху, ефективного фандрейзингу, передового досвіду роботи.

  Кожен рік активісти  та голова організації намагається урізноманітніти традиційну спортивну роботу. Цього року родзинкою став турнір з більярду.

07 лютого 2018 року в приміщенні Полтавського фізкультурно-спортивного клубу осіб з інвалідністю «Візок» пройшли Відкриті змагання з більярду (вісімка) серед осіб з інвалідністю.

Дивосвіт Надії.

16 лютого 2018 року у прекрасному місті Миргород,що на Полтавщині відбувся перший Відкритий регіональний фестиваль творчості людей з інвалідністю «Дивосвіт Надії» приурочений до 10-річчя  створення двох міських організацій  осіб з інвалідністю ММГОІ "Перлина"та ММГОІ по зору "Зір».

Головною метою фестивалю є сприяння розвитку процесу реабілітації та соціальної адаптації людей з інвалідністю засобами мистецтва, пошук нових талантів та їх підтримка, вдосконалення їхньої професійної майстерності у різних видах мистецтва, оцінка їхньої творчості, волі, працьовитості, реалізація стандартних правил забезпечення рівних можливостей людей з інвалідністю (резолюція 48/96 сесії Генеральної Асамблеї ООН від 20.12.93 р.), виконання Конвенції про права людей з інвалідністю.

Організаторами заходу виступили: Полтавський обласний осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», Миргородська міська громадська організація інвалідів "Перлина", Миргородська міська громадська організація інвалідів по зору "Зір", за підтримки міського голови м. Миргород та Миргородська міська рада.

16 березня у Пирятинському районному Будинку культури відбувся районний мистецький фестиваль творчості людей з особливими потребами «Крила надії». Фестиваль відкрив голова районної організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Олег Сімон. Кількагодинну різножанрову програму представили активні учасники художньої самодіяльності Грабарівського, Кротівського і Пирятинського будинків-інтернатів, центру соціальної активності територіального центру соціального обслуговування та клубу інвалідів «Мрія» а також Пирятинського УТОСУ . Пирятинську міську організацію інвалідів представляли 

Юлія Плошко, Ольга Делембовська, Оксана Пилипенко, Іна Штучна.

На фестиваль завітали і гості з Лубенського та Семенівського районів, які також продемонстрували свої таланти

З0 березня у м Хорол відбулася спартакіада з  рекреаційних видів спорту.

8 червня 2018 року Пирятинська міська організація інвалідів спільно з Пирятинським «Інваспорт» провели спартакіаду серед дітей з інвалідністю «Повір у Себе» Організатори заходу Пирятинський Центр для дітей сімї і молоді.

16 червня  2018 року  Відкриті обласні  змагання «Тріал –о» зі спортивного орієнтування м Лубни.

12- 13 липня відбувся Всеукраїнський фестиваль «Древній Пирятин» В рамках фестивалю проведено навчальний семінар  «Особи з інвалідністю в сучасному медіа  -просторі» та вперше в  Україні проведено майстер-клас зі скандинавської ходи для осіб з інвалідністю.

З 4 по 7 серпня 2018 року в мальовничому куточку Семенівщини, в с. Наріжжя, на базі відпочинку «Світанок» відбувся 5-й спортивно-мистецький фестиваль «Рогозів кут». Відкритий обласний інклюзивний фестиваль «Рогозів кут» традиційно зібрав лауреатів з різних куточків Полтавщини: Семенівки, Хоролу, Шишак, Пирятина, Лубенського району, Полтави, Полтавського району і багато інших. Також на фестиваль зібрались представники із Куп’янська, Київщини та Вінниці. В програмі були: змагання з рекреаційних видів спорту, мистецький фестиваль та представлення робіт ужиткового мистецтва, козацькі розваги на р. Бурчак, вечірні посиденьки і багато цікавого.

27 вересня 2018 року в м. Кременчук відбулася відкрита міська спартакіада з рекреаційних видів спорту присвячена 447 річниці від дня заснування міста Кременчука та 75-ї річниці визволення його від фашистських загарбників. В спартакіаді взяли участь 13 районів області.

З0 жовтня 2018 року в  м.Лубни відбувся Всеукраїнській фестиваль «Сузір’я мрій»

15 листопада 2018 року в м. Хорол відбувся фестиваль «На  крилах віри».

23 листопада в смт. Оржиця відбулась  спартакіада з рекреаційних видів спорту.

30 листопада в смт. Семенівка відбулась спартакіада з рекреаційних видів спорту.

20 грудня відбулося останнє у 2018-у році засідання Громадської ради при облдержадміністрації, яке провів голова громадської ради Володимир Голуб. 

Розглянуто питання:

1. Про дотримання прав осіб з інвалідністю згідно Конвенції про права осіб з інвалідністю в умовах децентралізації.

2. Про виконання у 2018 році заходів обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області.

3. Про соціальний захист інвалідів, учасників бойових дій, ветеранів, сімей загиблих.

4. Про делегування представників Громадської ради при облдержадміністрації до складу ініціативної групи з обрання нового складу громадської ради при Полтавській облдержадміністрації на термін каденції 2019-2020 роки.

5. Про погодження Орієнтовного плану консультацій з громадськістю структурними підрозділами облдержадміністрації на 2019 рік.

Участь у засіданні взяли  голова ПОО ВОІ СОІУ Сергій Чумак,  заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Матуйзо та Юрій Варченко, перший заступник директора  управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

https://www.facebook.com/pg/voi.soiu/photos/?tab=album&album_id=2311512359130052