Львівська обласна асоціація інвалідів

              Голова організації : Кияновська Оксана Іванывна

Створена у вересні 1989 року і є однією з перших громадських організацій, яка опікується інвалідами загального захворювання. Сьогодні вона об'єднує 38 міськрайонних асоціацій і товариств інвалідів, до яких входить понад 71 тисячі чоловік. Крім того, при асоціації діє благодійний Фонд допомоги інвалідам гірських районів та Дрогобицький центр реабілітації інвалідів. В структурі обласної асоціації створено організаційний, юридичний та виробничий відділи. Понад 15 років видається Всеукраїнський часопис для інвалідів "Благовіст", а також понад п'ять років випускається у світ єдина в Україні телепередача для інвалідів "Береги надії".
Всі ці роки ЛОАІ активно працює щодо вирішення питань соціального захисту, всебічної допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями у всіх сферах життя і побуту. Львівська обласна асоціація інвалідів була одним з ініціаторів прийняття Закону України " Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" у 1991 році та змін до нього, постійно надсилала конкретні пропозиції до Президента України, Верховної Ради, Уряду, міністерств та відомств України з питань розв'язання проблем інвалідів, підвищення їх життєвого рівня.
При безпосередній участі асоціації була підготовлена та прийнята обласною радою у 1991 році перша в Україні обласна комплексна програма соціального захисту та реабілітації людей з обмеженими можливостями здоров`я, а у 2003 році нова довгострокова програма. Рада-Президія, керівництво ЛОАІ активно працюють в питаннях налагодження тісної співпраці з органами влади. В області діють координаційні ради у справах інвалідів при голові облдержадміністрації, головах райдержадміністрацій та міськвиконкомів. В більшості міст та районів області введено посади позаштатних радників керівників виконавчих органів влади у справах інвалідів. Перший заступник голови ЛОАІ є радником голови облдержадміністрації, членом колегії головного управління праці та соціального захисту населення ОДА. Обласна, міські, районні асоціації та товариства інвалідів постійно надають матеріальну допомогу своїм членам. Зокрема, за ці роки було надано допомогу інвалідам на загальну суму близько 5 млн. грн. Щорічно до обласної асоціації письмово звертаються понад 500 людей з обмеженими фізичними можливостями, а особисто , понад 700. Юридичний відділ щоденно надає юридичну допомогу інвалідам. Зокрема, в 2005р. таку допомогу отримало 750 інвалідів.
В полі зору обласної асоціації інвалідів постійно перебувають питання навчання громадського активу області. Два рази на рік проводяться семінари, засідання круглого столу, збори активу тощо. Також асоціація надає великого значення розвитку фізичної культури та спорту інвалідів. Щорічно проводяться міські, районні, обласні спартакіади інвалідів, в яких беруть участь тисячі інвалідів. В 2005 році проведена вже ХVІІІ обласна спартакіада інвалідів Львівщини. ЛОАІ і її структурні підрозділи постійно займаються питаннями трудової реабілітації, створенням робочих місць для інвалідів. Обласна асоціація є засновником 8 підприємств для інвалідів, де працює близько 200 даної категорії.
Проводиться велика робота по інформаційному забезпеченню інвалідів через газету "Благовіст" та телепередачу "Береги надії", в яких висвітлюються проблеми інвалідів, діяльність громадських організацій, творчість людей з обмеженими можливостями здоров`я, їх спортивні досягнення.
Робота Львівської обласної асоціації інвалідів високо оцінюється інвалідами, широкою громадськістю, органами влади. За значний внесок у розвиток інвалідного руху в Україні її голова Ю. І. Погоріляк нагороджений орденом " За заслуги" III ступеня, крім того йому присвоєно звання "Заслужений журналіст України".
Орденом " Княгині Ольги" III ступеня нагороджена Д.Д. Корінець , голова Стрийської міської асоціації інвалідів. Широкий актив громадських організацій Львівщини нагороджено Почесними Грамотами Міністерства праці та соціальної політики України, ГО ВО СОІУ, Львівської обласної асоціації інвалідів, а часопис " Благовіст" став у 2004 році  володарем головного призу Всеукраїнського фестивалю журналістики "Милосердя" і дипломантом Всеукраїнського конкурсу "Барви життя". 

адреса організації: 

79044 м. Львів                                  тел: прийм.032-237-10-43, 032) 237-23-30                          
вул. Генерала Чупринки, 85                loai@ukr.net