Львівська обласна асоціація                         

              Голова організації : Ткачук Ірина ІгорівнаГромадська організація «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України»

Створена у вересні 1989 року і є однією з перших громадських організацій, яка опікується людьми з інвалідністю загального захворювання. Одним із засновників і першим її головою був Погоріляк Юрій Іванович. З 2009 року організацію очолив Тарасенко Леонід Аврамович. В 2017 році  в зв’язку із смертю Тарасенка Л.А., головою обрана Кіяновська Оксана Іванівна. Кожен із керівників організації вніс свій важливий внесок в розвиток організації, яка в 2020 році стала справжнім лідером руху осіб з інвалідністю в Україні. Сьогодні вона об'єднує 24 міські та районні асоціації і товариства осіб з інвалідністю, до яких входить понад 10 тисяч  фіксованих членів. Крім того, при асоціації діє  Дрогобицький центр реабілітації інвалідів. В структурі обласної асоціації працюють організаційний, інформаційний та юридичний відділи. З 1991 року ГО ЛОА ВО СОІУ видає Всеукраїнський часопис «Благовіст» для  осіб з інвалідністю і про цих людей.  Останнім номером часопису  2020 року був 1320 номер. А також з 2000 року  випускається у світ єдина в Україні відео передача для  осіб з інвалідністю і про них «Береги надії», щороку  в світ виходить не менше шести програм, які  транслюються в телепрограмах, а також  розміщуються на сайті організації і в соціальних мережах.

Всі ці роки ГО ЛОА ВО СОІУ активно працює по вирішенню питань соціального захисту, всебічної допомоги людям з  інвалідністю у всіх сферах життя і побуту. ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» була одним з ініціаторів прийняття Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у 1991 році та змін до нього, постійно надсилала конкретні пропозиції до Президента України, Верховної Ради, Уряду, міністерств та відомств України з питань розв'язання проблем осіб з  інвалідністю, забезпечення їх прав та підвищення їх життєвого рівня. В 2020 році за дорученням Ради ВО СОІУ та під керівництвом ГО ЛОА ВО СОІУ  було розроблено і подано ВО СОІУ для подальшого впровадження проект Закону України «Про статус осіб з інвалідністю, гарантії їх правового, економічного, інформаційного та соціального захисту». При безпосередній участі Львівської обласної асоціації була підготовлена та прийнята обласною радою у 1991 році перша в Україні обласна комплексна програма правового захисту, соціальної підтримки  та реабілітації осіб з інвалідністю. Кожна наступна  довгострокова програма приймається кожні чотири роки поспіль. Керівні органи обласної асоціації та керівництво ГО ЛОА ВО СОІУ активно працюють в питаннях налагодження тісної співпраці з органами влади. В області діють координаційні ради у справах осіб з інвалідністю при голові облдержадміністрації, головах райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Продовж років голова ГО ЛОА ВО СОІУ є членом колегії головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, членом всіх постійно діючих при голові Львівської ОДА  комісій, в яких розглядаються соціальні  питання.  

 В полі зору обласної асоціації осіб з інвалідністю постійно перебувають питання організаційного і фінансового зміцнення місцевих осередків обласної організації. В роботі широко використовуються нові методи і новітні комунікаційні технології.  Практикуються  проведення семінарів, засідань круглого столу, громадських слухань з питань виконання органами місцевого самоврядування норм Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Протягом  п’яти останніх років на базі ГО ЛОА ВО СОІУ проводились Всеукраїнські конференції по виконанню в Україні Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Значна увага керівних органів ГО ЛОА ВО СОІУ приділяється обміну досвідом роботи з іншими регіональними організаціями як  в цих конференціях, так і в рамках проєктів «Україна єдина», «Схід і Захід разом». Важливе місце в роботі організації   приділяється патріотичному вихованню українців. Особливо важливим є постійно діючий проект обласної асоціації «Подаруй радість захиснику Вітчизни», діючий з 2017 року - захід спільного святкування Різдвяних свят з Колядою і Різдвяними дарунками воїнам АТО/ООС, які проходять лікування на Львівщині.

Також асоціація надає великого значення розвитку фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю. Щорічно проводяться міські, районні, обласні спартакіади осіб з інвалідністю, в яких беруть участь тисячі учасників. В 2020 році проведена вже ХХХІІІ обласна спартакіада осіб з інвалідністю Львівщини. ГО ЛОА ВО СОІУ  і її структурні підрозділи постійно займаються питаннями духовного розвитку та творчої реабілітації членів своїх осередків. Завдяки фінансовій підтримці обласної асоціації близько десятка місцевих осередків забезпечили свої творчі колективи сценічними костюмами і технічним обладнанням сцени та проводять щорічні фестивалі творчості.

В 2019 році ГО ЛОА ВО СОІУ величним святкуванням відзначила свою 30 річницю. З цієї нагоди видана книга «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ 30 років разом», яка увійшла  перлиною в скарбницю золотого фонду центральної книгозбірні країни – Національної бібліотеки України  імені В. І. Вернадського.

Значна увага приділяється зміцненню авторитету ГО ЛОА ВО СОІУ в Україні та за її межами. Керівництво ГО ЛОА ВО СОІУ місією ОБСЄ в Україні 2016 року було залучене до проведення моніторингу виконання в нашій країні Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Члени організації з найвіддаленіших куточків Львівщини в кількості 42 особи взяли участь в Пятій Міжнародній зустрічі осіб з інвалідністю в Меджугор’є ( Хорватія та Боснія і Герцоговина), крім того,  талановиті члени організації  є протягом п’яти років є постійними і незмінними учасниками Міжнародного фестивалю на честь великого гуманіста Твардовського ( Республіка Польща).

Проводиться велика робота по інформаційному зміцненню ГО ЛОА ВО СОІУ  та її місцевих осередків через Всеукраїнську газету для людей з інвалідністю «Благовіст», відео передачу «Береги надії» та участь в соцмережах України. За сприяння ГО ЛОА ВО СОІУ  двадцять два з двадцяти чотирьох осередків  Львівської обласної асоціації оснащені комп’ютерною технікою та володіють електронним зв’язком.

Робота ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» високо оцінюється особами з інвалідністю України і зарубіжжя, широкою громадськістю, органами влади.

За значний внесок у розвиток руху осіб з інвалідністю в Україні голови ГО ЛОА ВО СОІУ  Погоріляк  Юрій Іванович (1989 - 2009рр..) і Тарасенко Леонід Аврамович (2009 - 2017рр..) нагороджені орденом «За заслуги» III ступеня, крім того кожному з них присвоєно звання «Заслужений журналіст України». Голова ГО ЛОА ВО СОІУ Кіяновська Оксана Іванівна нагороджена «Орденом княгині Ольги»  ІІІ ступеня.

Головам Золочівської РАІ Семенчук - Марії Михайлівні та   Бродівської РАІ - Шнайдруку Анатолію Федоровичу присвоєно звання «Заслужений працівник соціальної сфери».  Голову Городоцької РАІ - Пуненкову Ольгу Антонівну,  голову Пустомитівської РАІ- Білик Марію Миколаївну, голову Стрийської МАІ - Корінець Дарію Дмитрівну та голову Моршинського МТІ -  Кецик Зіновію Василівну нагороджено «Орденом княгині Ольги» ІІІ ступеня. Звання «Народний умілець» присвоєно голові Львівського міського товариства  - Харченко Ользі Олександрівні та заступнику голови Стрийської РАІ - Вінціву  Івану Михайловичу. Широкий актив осередків ГО ЛОА ВО СОІУ нагороджено почесними відзнаками Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Почесними Грамотами Міністерства праці та соціальної політики України та Фонду соціального захисту України,   головою ВО СОІУ, головою Львівської обласної ради та облдержадміністрації, відзнаками та нагородами органів місцевого самоврядування.   А часопис «Благовіст» став у 2004 році  володарем головного призу Всеукраїнського фестивалю журналістики «Милосердя» і дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Барви життя».

 

Адреса організації:

79057, м.  Львів                                 тел. (032) 237-10-38 , (032) 237-23-66                         

вул. Генерала Чупринки, 85            e-mail: loai@ukr.net