Новини

Військовий з Калущини Микола Левкун став “людиною тижня” за версією “Репортера”...

24.02.2020
Цього разу «Репортер» відзначає військового з Калущини – Миколу Левкуна. За велику сили волі, приклад для інших і дуже добрі спортивні досягнення, пише Репортер. Минулих вихідних у США закінчився Х фінальний етап Кубка світу з парабобу. Представник Всеукраїнської федерації бобслею та скелетону, майор Національної Гвардії України Микола Левкун посів там 11 місце. І це дало йому змогу надійно закріпитися в десятці загального заліку Кубка світу.

Активіст Дмитро Щебетюк про інклюзивність, недоброчесних забудовників і неефективний закон (ВІДЕО)...

24.02.2020
Нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав закон “щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності”. Та чи зможе він покращити ситуацію з доступністю в українських містах? Про це журналісти Depo.ua розпитали активіста і співзасновника ініціативи “Доступно.UA” Дмитра Щебетюка.

У Житомирській ОДА презентували унікальний проєкт для нечуючих людей (ФОТО)

24.02.2020
Унікальне програмне забезпечення та онлайн підтримка для нечуючих або слабочуючих людей допомагає зняти будь-які бар’єри у спілкуванні. Про свої розробки, які значно полегшують життя людей з порушеннями слуху, розповідали представники громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність». У результаті зустрічі підписали Меморандум про партнерство.

«Література та інклюзія»: в Івано-Франківську створили унікальну книгу (ВІДЕО)

24.02.2020
Тема інклюзивної освіти уже давно не є новою. Та в Україні освітяни часто зіштовхуються з труднощами при роботі зі школярами з особливими потребами. Для того, щоб краще зрозуміти, що відчувають дітки з різними вадами в Івано-Франківську створили унікальну книгу – своєрідний підручник під назвою «Література та інклюзія». Його автори – Ольга Деркачова та Соломія Ушневич – розповіли, чим цікава книга та чому це єдиний в Україні підручник такого типу.

Баскетбольний матч на візках: як українська збірна «Нескорених» підкорює новий вид спорту (ВІДЕО)...

20.02.2020
Баскетбольний матч на візках – українська збірна” Ігор Нескорених” провела відкрите тренування. Збірна вперше цього року в Гаазі братиме участь і в командних видах спорту, зокрема і в баскетболі на візках. Як Нескорені готуюся, бачила кореспондентка “5-го” Євгенія Китаїва.

Вадим Свириденко: «Я зірвав джекпот на війні і зірвав джекпот після»

20.02.2020
Історія Вадима Свириденка, медика 128-ї бригади, яка стала потрясінням для багатьох із нас.

В Одессе открывают дополнительные инклюзивные классы

19.02.2020
Сейчас в городских школах учатся более тысячи детей-инвалидов. Дополнительные классы для обучения детей с инвалидностью открываются в Одессе.

Соціальне таксі у Херсоні – відчутні зміни для містян з інвалідністю

19.02.2020
У Херсоні запрацює вже другий автомобіль служби соціального таксі. Соціальне таксі надає жителям Херсона з інвалідністю опорно-рухового апарату можливість безкоштовного та комфортного пересування. В Україні розвиток соціального таксі був ініційований Урядом та реалізується у багатьох містах за кошти міських бюджетів завдяки реформі децентралізації.

Такие же, как все

19.02.2020
Харьковская общественная организация «Люди з майбутнім» приглашает в свою творческую мастерскую учиться рукоделию и другим полезным навыкам юношей и девушек с особенностями развития — тех, кого официальная система образования признала необучаемыми.

Next Step: як українські бійці проходять реабілітацію за стандартами США (ВІДЕО)

18.02.2020
Спершу ці бійці воювали на передовій, нині ж після тяжких поранень ведуть у тилу іншу боротьбу – за своє здоров’я. Рік тому під Києвом запрацював Next Step – перший реабілітаційний центр в Україні, у якому безкоштовно виходжують тяжкопоранених. Для цього використовують новітні тренажери за тими ж стандартами, за якими відновлюють після нейротравм американських армійців. У залі, який більше нагадує фітнес-центр, бійців заново ставлять на ноги та вчать говорити. Історії десантника, морського піхотинця та зв’язківця – розкаже кореспондентка “5 каналу” Леся Головата...