Новини

Одещина: підписано Угоду про співробітництво між ГУ Держпраці та обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів...

17.06.2021
14 червня в Одесі відбулося підписання Угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин у сфері здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю між ГУ Держпраці в Одеській області та Одеським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів.

«Колись ми плакали через хворобу діток, тепер радіємо за їхні успіхи»

17.06.2021
Батьки, які виховують дітей із інвалідністю, просять зберегти їхній рятівний інтернат У Світлани Климчук із волинського села Судче п’ятеро дітей. Та, коли на світ з’явилася донечка Мар’яна, жінка думала, збожеволіє від горя. Адже в її дівчинки діагностували синдром Дауна. Про це йдеться на шпальтах газети “Твій вибір”.

Одеські педагоги представили іноземним колегам досвід роботи в сфері інклюзії

10.06.2021
4 червня 2021 року Одеса взяла участь у черговому онлайн-заході «Міжнародний діалог. Молодь, культура та інтеграція» з містом-побратимом Регенсбург (Федеративна Республіка Німеччина). Зустріч пройшла у рамках «Тижня стійкості в Регензбурзі» для працівників галузі «Освіта» з питань інклюзії.

Оздоровлення дітей з інвалідністю (АУДІО)

10.06.2021
Спікери: заступниця начальниці служби у справах дітей ММР Тетяна Хижняк; начальниця відділу моніторингу соціальних виплат та надання адресної допомоги департаменту праці та соціального захисту населення ММР Олена Харитонова; голова ГО «Сильні разом» Олексій Долгих.

Для представників територіальних громад організували форум щодо інклюзивного навчання...

10.06.2021
Проєкт SURGe у жовтні 2020 – січні 2021 років провів дослідження з питань доступу дітей з особливими освітніми потребами до інклюзивної освіти у Львівській області.

Обласна служба зайнятості розпочала профорієнтаційний проєкт «Повір у себе»

10.06.2021
Івано-Франківською обласною службою зайнятості протягом червня – листопада 2021 року реалізовуватиметься профорієнтаційний проєкт для людей з інвалідністю «Повір у себе».

На Херсонщині завершився третій сезон інклюзивного театру (ВІДЕО)

10.06.2021
Інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» вдруге презентував виставу «Задерикуватий півень» у стінах Гончарівки. Колектив бібліотеки піклується про інклюзивних дітей і дає можливість розвиватися і демонструвати свої таланти. Надія Коротун – директорка Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, зазначила: “Це велике щастя – бачити таку велику родину! Ви найкрутіші, ви найталановитіші, ви найрозумніші, ви дійсно незвичайні діти! Ви нас вчите віддавати свої знання саме добру.”...

Не допустити дискримінації дітей з інвалідністю: харків’яни підписали листа президенту...

10.06.2021
Батьки дітей з інвалідністю та представники громадських організацій занепокоєні позицією Міносвіти щодо навчання дітей зі сліпотою, глухотою, інтелектуальними та комбінованими порушеннями розвитку. Автори звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради просять не позбавляти дітей можливості навчатися в інклюзивних класах загальноосвітніх шкіл, повідомляє Суспільне.

Роз’яснення Мінсоцполітики щодо взаємодії громад та держави з питань забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю...

10.06.2021
З 1 червня 2021 року Уряд змінив Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю (детальніше тут). Відповідно до зазначених змін, органи місцевого самоврядування виступають тільки у якості фронт-офісів та лише приймають документи. Після цього органи місцевого самоврядування завантажують прийняті пакети документів до електронної особової справи та передають їх шляхом електронного обміну до Фонду соціального захисту інвалідів шляхом електронної взаємодії. Проте на сьогодні така взаємодія неможлива через недосконалість державних еле...

Переваги та недоліки документів, які на національному рівні регламентують політику держави щодо захисту прав людей з інвалідністю...

10.06.2021
Нагадуємо, що у травні 2021 року відбулося нова дискусія в рамках ініціативи УГСПЛ #експертиЗА! Цього разу ключовою темою була проблема забезпечення прав людини людей з інвалідністю. Пропонуємо вашій увазі серію публікацій із витримками з обговорень окремих питань.