Новини

Доступність як тренд – в Києві відбудеться Форум інклюзивності. Чому на нього варто прийти?...

27.11.2019
На дискусійні панелі, організованій «Хмарочосом» спільно з Доступно.UA інклюзивність комерційних проєктів обговорять представники «Планети Кіно» кафе «Зиґзаґ», Urban Space 500, сім’ї ресторанів Файного Міста та мережі коворкінгів #ПеремогаSpace.

На Донеччині пройде всеукраїнський конкурс краси для дівчат на інвалідних візках

27.11.2019
У Краматорську на Донеччині пройде відкритий конкурс краси для дівчат з інвалідністю «Краса без обмежень». Донецька область вдев’яте прийматиме учасниць щорічного відкритого конкурсу краси для дівчат з інвалідністю «Краса без обмежень — 2019», який відбудеться у м. Краматорськ з 24 по 30 листопада 2019 року. Про це повідомляє Донецька ОДА.

В Мелитополе пройдет инклюзивная вечеринка

27.11.2019
8 декабря в Мелитополе пройдет очередная инклюзивная вечеринка, уже третья в нашем городе. Организаторы ждут на пати людей с инвалидностью и всех мелитопольцев, которые разделяют ценности инклюзии.

Вчителів початкових класів навчать, як працювати з дітьми з особливими потребами

27.11.2019
З 2020 року обов’язковим пунктом програми підвищення кваліфікації для вчителів початкових класів буде інклюзивне навчання. Вчителі, які працюватимуть в класах з інклюзивними дітьми, матимуть надбавку в розмірі 20%, інформує Телеканал новин «24».

Від ізоляції до інклюзії: як допомогти дитині з аутизмом розвинути комунікабельність...

27.11.2019
Часто люди плутають інклюзію з індивідуальним навчанням: із дитиною з особливими потребами проводять великий спектр активностей, але не залучають її до колективної роботи. У такому разі дитина залишається ізольованою, тому це не інклюзія. Інклюзія — це заглиблення дитини з певними особливостями у здоровий простір. Психологиня Оксана Соболь та дитяча авторка Олена Ольховська в межах 26 BookForum дискутували щодо методик навчання дітей з розладами аутистичного спектра та поділились лайфхаками, які допоможуть батькам та вчителям розвинути навички комунікації у дітей....

Яким чином роботодавець зобов’язаний забезпечити належні умови праці працівнику з інвалідністю?...

27.11.2019
Відповідно до статті 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 р. № 875, з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях (далі – підприємство), а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

VETERANS GO: у гори на руках…побратимів (ФОТО, ВІДЕО)

25.11.2019
Ветеран-спецпризначенець про втілення мрій поранених побратимів, спорт та розвиток улюбленої справи… …Друзі з фейсбуку, привіт! Давайте знайомитись. Мене звати Віктор, я спортсмен-альпініст, мандрівник, громадський активіст. А ще, я волонтерив, а згодом, воював з агресорами на Сході України! Нині я організовую навчання альпінізму та сходження в гори, від чого отримую неймовірне задоволення. Пропоную нам з вами познайомитися ближче: ми з побратимами вирішили організувати сходження на одну з найвищих вершин Львівської області гору Параску. У цій поїздці ми плануємо підняти на вершину кіборга, який був поранений в Донецькому аеропорті й не може самотужки зробити це сходження. Давайте разом допоможемо йому побачити красу оксамитових гір!.....

Львівський студент показав свій винахід, який переміг на міжнародному конкурсі в Сінгапурі (ВІДЕО)...

25.11.2019
Розробки юних українців підкорили світ. Четверо студентів привезли з конкурсу інновацій, що проходив у Сінгапурі, чотири золоті медалі. Один із винахідників — львів’янин Дмитро Лопушанський. Хлопець власноруч розробив пристрій, який дозволяє незрячим впізнавати кольори. Та це не єдина його функція.

Полтавці вивчали у США інклюзивну освіту: що втілять у нас

25.11.2019
Як в Америці працюють, виховують, навчають, ставляться до дітей та дорослих людей з особливими освітніми потребами та як впроваджуються інклюзія буквально в усіх сферах життя – вивчали нещодавно полтавці у США. У рамках програми «Відкритий світ» з 11 по 19 жовтня Людмила Іващенко, голова БО «Зернятко», яка опікується дітьми з аутизмом, разом з командою однодумців вивчала інклюзивний досвід у місті Лас-Вегас (США). Українці відвідали ряд закладів, серед яких Університет Туро та Університет Невада (США), Центр реабілітації, Ресурсний центр, Центр підтримки батьків, благодійна організація, яка допомагає дітям з аутизмом, школи з ресурсними класами, Центр аутизму Акермана....

В цьому році у Вінниці побільшало інклюзивних класів

25.11.2019
Цього року у місті збільшилася мережа інклюзивних класів на 37, і тепер їх у школах міста 99. Це створило можливість навчатися більшій кількості дітей з особливими освітніми потребами в загальноміських школах разом з своїми однолітками. Про це під час засідання виконавчого комітету повідомила директор департаменту освіти Оксана Яценко. Також вона розповіла про хід виконання Програми розвитку освіти на 2013-2020 роки у 2019 році.