Новини

В Україні успішно справляються з найтяжчими випадками порушення опорно-рухового аппарату...

23.12.2021
Реабілітаційні центри Міністерства соціальної політики України мають найкраще технічне забезпечення, відтак найкращі успіхи у відновленні осіб з обмеженими фізичними можливостями. На цьому наголосила директорка Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніна Салєєва, яка взяла участь у форумі «4і: інклюзія», що був організований Міністерством соціальної політики України спільно з ЮНІСЕФ за підтримки ГО «Сенсоріка».

Раннє втручання: малюк народився з порушеннями розвитку. Посібник порад батькам

23.12.2021
Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» за підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку (КfW) розробив посібник порад батькам, якщо їх малюк народився з порушеннями розвитку.

У медичних закладах Києва з’явилась послуга фізичного супроводу осіб з порушеннями зору...

23.12.2021
У медичних закладах Києва з’явилась послуга фізичного супроводу осіб з порушеннями зору. За словами Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської, з початком пандемії, спричиненої Covid-19, людям з інвалідністю стало важче отримувати фахову лікарську допомогу через карантинні обмеження.

Послуга, яка допомагає запобігти потраплянню дітей в інтернати

16.12.2021
Вперше в Україні послугу тимчасового відпочинку для батьків, які доглядають за дітьми з інвалідністю, було впроваджено у Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Тут протягом 2018 – 2021 років проходила її апробація. Саме завдяки успішному пілотуванню у Вінницькій області в квітні цього року Мінсоцполітики прийняло Державний стандарт цієї послуги для запровадження по всій країні.

Безбар’єрність – нова суспільна норма

16.12.2021
Як правило, з бар’єрами найбільше стикаються люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки, які виховують маленьких дітей чи дітей з інвалідністю. Всі ці чотири важливі суспільні групи є в центрі уваги Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні. Стратегія була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України. Про безбар’єрність як нову суспільну норму йшлося під час дискусії у правовому клубі PRAVOKATOR.Харків, що відбулася в рамках II Всеукраїнського Форуму «Право&Свідомість: 30 років Незалежності»....

МКІП реформує мистецьку освіту за принципами безбар’єрності

16.12.2021
Міністерство культури та інформаційної політики завершило ІІ етап пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень», мета якого – розширення доступу до мистецької освіти через впровадження інклюзивного навчання в мистецьких школах та фахових мистецьких коледжах, допомога у створенні освітнього простору, дружнього для всіх. Крім того, виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.

Про доступ до правосуддя говорили під час заходу “Суд без бар’єрів. Право на справедливий суд осіб з інвалідністю”...

16.12.2021
Про доступ до правосуддя говорили під час конференції “Суд без бар’єрів. право на справедливий суд осіб з інвалідністю”, організованої Всеукраїнською громадською організацією інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів” спільно з Національною асоціацією адвокатів України.

Олена Зеленська взяла участь у презентації книги про різноманіття та рівність «Світ без меж»...

16.12.2021
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у презентації книги «Світ без меж», яка розповідає про різноманіття та рівність, толерантне спілкування, коли у слові проявляється повага, а кожного приймають таким, як він є. Понад 20 тисяч примірників книги, орієнтованої на навчання дітей молодшого віку, буде поширено серед українських шкіл до кінця поточного року.

Комітет “доступності” обговорював питання доступності об’єктів для маломобільних осіб (ФОТО)...

16.12.2021
Відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Так, 9 грудня, присутні фахівці першочергово розглянули відповіді від підприємців, що надійшли на лист від 20 жовтня про забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів, що знаходяться у власності на території Вараської громади.

У Херсоні перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)...

16.12.2021
Наскільки доступною для всіх охочих буде новорічна ялинка у Херсоні, яку планують установити біля кіноконцертної зали «Ювілейний»? Наскільки взагалі обласний центр доступний для маломобільних містян? Про це дізнавалося Суспільне.