Новини

.В Україні дітям із тяжкими хворобами підвищили розмір допомоги

10.07.2021
Із 1 січня 2022 року підвищиться розмір допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність. Таку ініціативу підтримали члени уряду під час засідання 7 липня.

На Хмельниччині для державних службовців проведено онлайн-заняття «Практичні аспекти впровадження положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю...

10.07.2021
Провідний спеціаліст відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксана Шейгец, за сприяння Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації, в межах укладеного на регіональному рівні Меморандуму про співпрацю, провела для державних службовців Пенсійного фонду України в Тернопільській області онлайн-заняття «Практичні аспекти впровадження положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю». У занятті взяли участь 89 осіб.

Хвороба тисячі облич. Як живуть люди з розсіяним склерозом — і як прийняти цей діагноз....

10.07.2021
Розсіяний склероз (РС) називають хворобою молодих — найчастіше його діагностують у людей віком від 20 до 40 років, а передумови до його появи виникають ще в допубертатний період. Небезпека цієї хвороби в тому, що її неможливо вилікувати й навіть запобігти їй, хоча вона не смертельна. Заступниця головної редакторки Заборони Юліана Скібіцька поговорила з людьми, у яких розсіяний склероз і розповідає, як жити з цією хворобою — і як допомогти іншим.

На олімпіаду в Токіо збирається вінницька спортсменка

10.07.2021
Козятинчанка Марія Шпатківська метнула спис на 34 м, поступившись бронзовій призерці чемпіонату всього на 89 см, і стала четвертою у списку. У паралімпійки, що на 5 місці, результат менший від її на 10 метрів. Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед людей з інвалідністю за паралімпійською програмою відбувся у Бидгощі (Польша). У ньому взяли участь понад 700 легкоатлетів з 44 країн Європи.

Глава держави підписав закон щодо пенсійного забезпечення постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи...

02.07.2021
Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» № 1584-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 29 червня 2021 року.

Уряд затвердив порядок улаштування безбар’єрного доступу до будинків

02.07.2021
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок улаштування засобів безперешкодного доступу осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури або їх розумного пристосування. Відповідний документ розробили у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Мінінфраструктури розпочинає моніторинг усіх транспортних об’єктів щодо доступності для маломобільних груп...

02.07.2021
План заходів Міністерства інфраструктури щодо реалізації Стратегії створення безбар’єрного простору в Україні презентував Міністр Олександр Кубраков на першому засіданні Ради безбар’єрності. Захід відбувся за ініціативи Першої Леді Олени Зеленської за участі представників уряду, під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

МКІП презентувало план заходів щодо впровадження стратегії безбар’єрності

02.07.2021
Днями відбулося перше засідання Ради безбар`єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та першої леді Олени Зеленської. У засіданні взяв участь Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. «Безбар’єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, які ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – зазначила Олена Зеленська, яка ініціювала створення Ради Безбар’єрності. У межах засідання кожне міністерство презентувало свої ініціативи до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки....

Вдалий старт і результативний початок показав Проєкт “Працюй ВІЛЬНО!”

02.07.2021
Проєкт “Працюй ВІЛЬНО!” показав вдалий старт і результативний початок. Лише за перші дні роботи порталу опубліковано тридцять резюме, а ще п’ятдесят пошукачів звернулися до команди порталу за допомогою у створенні резюме, портал відвідали понад 2000 осіб, а це ознака того, що шлях обрано правильний і ідея створення проєкту є актуальною для сучасного суспільства.

Інспекторам в Україні можуть дозволити карати водіїв, які паркуються на місцях для осіб з інвалідністю...

02.07.2021
Верховна Рада схвалила за основу документ, який дозволяє притягати до адміністративної відповідальності водіїв, які залишають транспортні засоби на парковках для осіб з інвалідністю. Штрафи зможуть виписувати інспектори з паркування. Зокрема, йдеться про законопроект №4594. Про це повідомляє кореспондент APnews.